Orzech promocje

OSP Zagorzyce Górne ponownie włączona do KSRG

W minioną sobotę, 19 lutego 2022 r. w naszym powiecie miała miejsce ważna uroczystość. Znamy szczegóły.
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – głosi strażackie hasło. W sobotę, 19 lutego 2022, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagorzycach Górnych została ponownie (na kolejne 5 lat) włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Również tego dnia ksiądz Proboszcz Dariusz Konieczny poświęcił nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3,6/28, który trafił do tej jednostki w 2020 roku.

„Za mundurem panny sznurem”

W tej uroczystości wzięli udział miedzy innymi: mieszkańcy, samorządowcy, parlamentarzyści i przedstawiciele służb mundurowych. Obecny na uroczystościach Starosta Powiatu Witold Darłak jako Prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Ropczycach (pisaliśmy o tym TUTAJ), po raz pierwszy miał możliwość by wystąpić w mundurze strażackim.

Osobiste przeżycia

Tak relacjonuje tę uroczystość na swoim profilu facebookowym Pani Kierownik Domu Kultury w Ropczycach-Witkowicach, a zarazem Druhna OSP Zagorzyce Górne, Pani Barbara Traciak:

To był wyjątkowy dzień dla mojej jednostki i dla mnie osobiście (…) Odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, podczas którego zostały wręczone odznaki za wysługę lat druhom: Adamowi Kubikowi, Kazimierzowi Darłakowi, Dawidowi Kujda, Andrzejowi Kubikowi i druhnie Barbarze Traciak. Serdecznie dziękuję Zarządowi OSP za wystąpienie z wnioskiem o przyznanie odznaczenia…

Dlaczego to tak ważne?

Włączenie jednostki OSP Zagorzyce Górne do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego ma duże znaczenie i wpłynie bezpośrednio na podniesienie jakości oraz skuteczności prowadzonych działań w niesieniu ratunku i pomocy lokalnej społeczności.

Redakcja portalu ropczycko-sędziszowskiego RRS24.net życzy dalszych sukcesów ale przede wszystkim powrotów w pełnym składzie z każdej akcji ratowniczej.

fot. Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Róg
Jacek Róg
2 lat temu

Jednostka z potencjałem ratowniczo-gaśniczym. Umiejscowienie tego typu jednostki w takim terenie, w połowie drogi pomiędzy jednostkami z KSRG z Sędziszowa Młp., a Wielopola Skrz., jest dobrym rozwiązaniem. Gratulacje!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x