Orech promocje

Przedstawiamy sylwetkę nowego P.O. Dyrektora ropczyckiego ZOZ-u

Kierowanie ZOZ-em w Ropczycach po odejściu Pana Adama Pachlity przejął Pan Tomasz Baran. Przedstawiamy Państwu jego osobę.
Skąd ta zmiana?

Jak niedawno pisaliśmy TUTAJ, od 27 stycznia Pan Adam Pachlita nie jest już dyrektorem ZOZ-u w Ropczycach. Jak potwierdził podczas wczorajszego (1.02.2022) briefingu prasowego starosta ropczycko-sędziszowski, Witold Darłak:

Chciałbym to potwierdzić. Rozstaliśmy się na zasadach takich, jak się umawialiśmy. Ze względu na to, że mieliśmy 4 falę pandemii, przeciągnęło się to w czasie, ale ponieważ te fale już nakładają się na siebie, postanowiliśmy że z końcem stycznia odchodzi (Adam Pachlita – przyp. red.). Złożył wniosek o świadczenie przedemerytalne.

Nowy dyrektor – Pan Tomasz Baran

Pan Tomasz Baran na początku wypowiedzi podziękował serdecznie Panu Adamowi Pachlicie za to, co jako były dyrektor zrobił dla ZOZ-u. Wspomniał, że podczas spotkania pożegnalnego padło wiele ciepłych słów. Następnie, podczas prezentacji swojej osoby, z uśmiechem zacytował nasz nagłówek z poprzedniego artykułu: „Kim jest Tomasz Baran?”. Sam tak mówi o sobie:

Pochodzę z Olkusza (woj. małopolskie). Tam się urodziłem i wychowałem. Na podkarpaciu jestem od 2007 roku. Do tej pory pracowałem w samorządzie, też w urzędzie wojewódzkim. Inwestycje, przetargi, pozyskiwanie funduszy unijnych, kontrola – zajmowałem się różnymi profilami działań. Od września pracowałem w ZOZ jako kierownik ds. zaopatrzenia i zamówień publicznych. Jestem P.O. – to jest funkcja na kilka miesięcy. Nie mam dalekosiężnych planów. Będzie konkurs, będę chciał w nim wziąć udział, a póki co koncentrujemy się na bieżących sprawach. Chcemy do szpitala pozyskać nową kadrę lekarską i pielęgniarską.

Starosta podsumowuje

Briefing został podsumowany przez starostę, który raz jeszcze podziękował byłemu dyrektorowi i ponownie podkreślił, że z Panem Adamem Pachlitą rozstali się „Po dżentelmeńsku”. Zaznaczył również, odnośnie bieżących działań, potrzebę modernizacji sieci informatycznej jako priorytetowe działanie, które powinno być w ZOZ-ie wkrótce wykonane.

Takie wymogi są, słowa musimy dotrzymać i to zadanie wykonać – tymi słowami zakończył podsumowanie briefingu starosta Darłak.

Jeden komentarz na temat “Przedstawiamy sylwetkę nowego P.O. Dyrektora ropczyckiego ZOZ-u

  • 2 lutego 2022 o 11:37
    Permalink

    Wiek pana Adama ( nie wypominając , bo młodo wygląda ) pozwala na przejście na emeryturę. Świadczenie przedemerytalne jest dla bezrobotnych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *