Orech promocje

ROZPALILI OGIEŃ W POBLIŻU LASU

Dużą nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mężczyzn, którzy w sobotę w bliskiej odległości od lasu rozpalili ogień. Sytuacja była tym bardziej niebezpieczna, że w tym dniu występujący bardzo silny wiatr mógł błyskawicznie rozprzestrzenić ogień na pobliskie drzewa. Apelujemy o rozwagę wykonując prace w lesie.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 12.30 w miejscowości Wola Ociecka. Policjanci ruchu drogowego ropczyckiej komendy, wracając z obsługi zdarzenia drogowego, zauważyli ogień i gęsty dym, wydobywający się z pobliskiego kompleksu leśnego.

Mundurowi natychmiast sprawdzili, co się stało. Okazało się, ze dwóch mężczyzn w wieku 32 i 58 lat w bliskiej odległości od lasu rozpalili ogień aby pozbyć się gałęzi pozostałych z wycinki drzew. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż ogień znajdował się kilka metrów od lasu, a dodatkowo w tym dniu występowały silne podmuchy wiatru, które mogły szybko rozprzestrzenić ogień na pobliskie drzewa.

Funkcjonariusze o zdarzaniu natychmiast zaalarmowali straż pożarną, która ugasiła ogień. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.