Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

49-latek z Ropczyc z wyrokiem za szereg przestępstw

Wydział Śledczy Prokuratury w Rzeszowie przeprowadził śledztwo przeciwko 49-letniemu Andrzejowi W, mieszkańcowi Ropczyc, o popełnienie m. in. przestępstwa fałszowania pieniędzy.
Nie tylko fałszerstwo

Oficerowie śledczy ustalili, że Andrzej W. do 8 kwietnia 2021 roku podrobił łącznie 3200 złotych. Na kolejnym etapie śledztwa zarzucono mu również włamanie w dniu 11 lutego 2021 roku i kradzież portfela, w którym było prawo jazdy, dwie karty, uprawniające do podjęcia pieniędzy z bankomatu oraz 650 złotych w gotówce.

Kolejne przestępstwa Andrzeja W.

Następnie dwa dni później, to jest 13 lutego 2021 roku, Andrzej W. posługując się kradzionymi dokumentami chciał wyłudzić kredyt w kwocie 5899 zł (na zakup laptopa w jednej z sieci sklepów RTV/AGD w Ropczycach), jednak nie udało mu się to, ponieważ sprzedawca ustalił, że Andrzej W. nie jest osobą za którą się podaje, a przedłożony dowód osobisty figuruje w systemie bankowym jako utracony. W dodatku Andrzej W. trzykrotnie (w dniach 10, 11 i 13 marca 2021 roku) prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Tutaj śledczy wskazali, że był on już prawomocnie skazany za popełnienie tego czynu.

Zniewaga Policjanta

Ponadto Andrzej W. usłyszał zarzut znieważenia (w dniu 10 marca 2021, w Ropczycach) Policjanta na służbie, któremu także groził pozbawieniem życia, chcąc jednocześnie zmusić go do odstąpienia od wykonywanych czynności, które polegały na odprowadzeniu nietrzeźwego Andrzeja W. do domu. Należy tutaj zauważyć że czynności służbowe funkcjonariusza Policji miały znaczenie prewencyjne dla zapewnienia bezpieczeństwa w okolicy.

Częściowo się przyznał

Śledztwo wskazało również, iż Andrzej W. zarzucanych mu czynów dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności, orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się tylko częściowo do popełnienia zarzucanych mu czynów. Przyznał się do czynów, polegających na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oraz do znieważenia funkcjonariusza Policji. Sąd Rejonowy w Ropczycach 9 kwietnia 2021 zastosował wobec podejrzanego  tymczasowe aresztowanie.

Wyrok zapadł

Śledztwo zakończyło się 13 września 2021 skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Rzeszowie. 14 marca 2022 roku Sąd ogłosił wyrok skazujący Andrzeja W. na 6,5 roku pozbawienia wolności. Zasądzono też grzywnę: 4000 złotych. Ponadto Sąd zobowiązał oskarżonego do zapłaty kwoty 650 zł. na rzecz pokrzywdzonego oraz nawiązkę w kwocie 500 zł. na rzecz pokrzywdzonego funkcjonariusza Policji. Orzekł także wobec Andrzeja W. świadczenie pieniężne w kwocie 30 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *