Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kolejne transporty z darami dla Ukrainy

W minionym tygodniu kolejne transporty wyjechały na Ukrainę z naszego powiatu. Część dotarła bezpośrednio do miast na Ukrainie a część do punktów pomocowych przy granicy.

18 marca 2022 roku z Wielopola Skrzyńskiego ponownie wyjechał transport z pomocą żywnościową oraz materialną. W transporcie znalazła się żywność o dłuższym terminie przydatności, opatrunki, środki higieniczne, artykuły dla dzieci, itp. Dodatkowo pracownicy Urzędu Gminy Wielopole Skrzyńskie przygotowali posiłek w formie ok. 600 szt. kanapek i słodkich wypieków (bułeczki, mufinki), który został dołączony do przekazanej pomocy rzeczowej.

Z Gminy Ostrów dary pojechały do Niemirowa. Dzięki międzynarodowej współpracy i zaangażowaniu wielu osób pomoc dotarła na samo miejsce. Akcję wsparł też Starosta i zbiórka w powiecie ropczycko-sędziszowskim oraz Wójt i Gmina Wielopole Skrz.

Kolejny transport ponad 2 ton darów dla mieszkańców Żmerynki w Ukrainie był wczoraj pakowany w budynku byłej szkoły obok ratusza w Sędziszowie Młp. Do Sędziszowa Małopolskiego przyjechał po nie Oleh, właściciel firmy transportowej z partnerskiego miasta w Ukrainie.

Na Hali Sportowo-Widowiskowej w Ropczycach nadal trwa zbiórka. Część darów już wyjechała na granicę lub do Ukrainy. Obecnie potrzebne są :

  • całościowe wyposażenie pustych mieszkań (meble, sprzęt AGD, talerze itp.) – przekazanych przez mieszkańców dla uchodźców wojennych;
  • środki spożywcze: mleko, konserwy, gotowe dania w puszkach, olej, mąka, cukier itp., odżywki i mleka dla dzieci, kaszki ryżowe, gotowe zupki dla niemowlaków  itp.;
  • środki czystości i higieny: mydła, ręczniki, szczoteczki do zębów, proszki do prania, środki czyszczące itp.

Jeden komentarz na temat “Kolejne transporty z darami dla Ukrainy

  • 23 marca 2022 o 13:33
    Permalink

    Włodarze gminni i powiatowi powinni zajmować się swoją pracą, a nie zbieraniem darów i fotografowaniem się na tle zbieranych darów. od tego są organizacje pozarządowe. Ciekawe, kto zajmuje się zarządzaniem, jak zarządzający zajmują się zbieraniem. Wszystko na pokaz!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.