Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Mieszkańcy Góry Ropczyckiej zdecydowali

W niedzielę 20 marca mieszkańcy Góry Ropczyckiej wzięli udział w głosowaniu czy chcą, aby nazwa ich miejscowości została zmieniona na Góra Królewska. Większość, czyli 274 osoby, wypowiedziało się, że nie chce zmiany nazwy. Zaledwie 60 osób było za zmianą.

25 komentarzy na temat “Mieszkańcy Góry Ropczyckiej zdecydowali

 • 23 marca 2022 o 11:27
  Permalink

  Nie przystoi żeby miejscowość przy wjeździe do której śmierdzi świńskim łajnem, nosiła przydomek „królewska”. Dlatego mieszkańcy woleli zostać przy obecnej nazwie.

  Odpowiedz
 • 23 marca 2022 o 07:33
  Permalink

  Drugi raz taka szansa się nie powtórzy. Interes PGR wziął górę, bo nazwę kiełbasy trzeba było by zmieniać. Dla tych co głosowali przeciw widać, że wystarczy pełna micha i wszystko już dobrze. A argument, że trzeba wymieniać dokumenty to trochę słaby, bo za chwilę przyłączą Górę do miasta i też trzeba będzie zmieniać.

  Odpowiedz
  • 23 marca 2022 o 15:18
   Permalink

   Zwolennicy zmiany nazwy przegrali wiec daj już sobie spokoj! Demokracja zwyciężyła!

   Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 22:50
  Permalink

  Historycznie była Królewska. Ale przecież mieszkańcy, o tym nie wiedzą. Ale jakie to ma znaczenie, jak niedługo będą Sędziszowem, nie ropczyckim, czy królewskim, tylko małopolskim.

  Odpowiedz
  • 23 marca 2022 o 15:19
   Permalink

   Raz już góra ropczycka odrzuciła wejście do sedziszowa i narazie jest spokoj. Następnego referendum nie będzie! Spokojnie!

   Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 19:50
  Permalink

  Już niedługo będzie góra,ale smrodu.Wywóz gnojówki,czas zacząć!

  Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 17:39
  Permalink

  Góra Królewska to historyczna nazwa tej miejscowości. Na Górę Ropczycką przemianowali ją zaborcy austriaccy po to aby wykorzenić z pamięci fakt , iż Polska była królestwem. Po latach widać , że perfekcyjnie się to udało. Tak na marginesie – co było złego w przywróceniu prawdy historycznej ?

  Odpowiedz
  • 23 marca 2022 o 08:29
   Permalink

   Ojojoj… już wystarczy. Nie będziecie królewiczami, więc kończ bić pianę. Temat zamknięty.

   Odpowiedz
   • 23 marca 2022 o 15:30
    Permalink

    za to będziecie sędziszowianami 🙂 i wymianę dokumentów i tak będziecie mieć. mieszkańcy, a raczej mała ich część dzielnie zagłosowali za tą opcją

    Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 14:40
  Permalink

  Dobrze to teraz bardzo proszę, żeby redakcja tego portalu wystąpiła do Urzędu Gminy Sędziszów Młp z zapytaniem: ILE KOSZTOWAŁO ZORGANIZOWANIE TEGOŻ REFERENDUM?
  Bo mnie jako mieszkańca to akurat bardzo ciekawi.

  Odpowiedz
  • 23 marca 2022 o 07:17
   Permalink

   Frekwencja i wynik referendum pokazuje że polski kołtun ma się dobrze. A społeczeństwo obywatelskie leży i kwiczy.

   Odpowiedz
   • 23 marca 2022 o 15:22
    Permalink

    A może proszę pana ludzie maja większe problemy niż zmiana nazwy miejscowości? Nie sądzi pan ze to są sztuczne problemy i ludzie w tych ustawkach nie chcą brać udziału bo jest im dobrze tak jak jest???

    Odpowiedz
    • 24 marca 2022 o 11:55
     Permalink

     Ale Marek komentował wybór mieszkańców którzy poszli na referendum i byli przeciwko zmianie nazwy, a ty piszesz, o ludziach którzy w ogóle nie poszli (bo „ludzie maja większe problemy niż zmiana nazwy miejscowości (…) i ludzie w tych ustawkach nie chcą brać udziału”). Ergo: komentujecie dwie różne grupy. To jest dramat jak kuleje w narodzie umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nic dziwnego, że jako Polacy jesteśmy podzieleni i skłóceni skoro najzwyczajniej w świecie nie rozumiemy co inni piszą/mówią/mają na myśli.

     Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 10:35
  Permalink

  Jedyne co chciał Zdzisław Pupa po sobie zostawić jak zakończy karierę polityczną a tu dupa 🙂 mamy senatora który przez wszystkie kadencje …. A zresztą sami wiecie

  Odpowiedz
  • 23 marca 2022 o 11:34
   Permalink

   Ja jako mieszkaniec Ropczyc żądam aby natychmiast z nazwy tej wsi usunąć człon Ropczycka ! To jest skandal aby Ropczyce kojarzyły się że smrodem świń, jaki unosi się nad Góra. Panie Bujak proszę zrobić w tej sprawie referendum !

   Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 07:37
  Permalink

  Szkoda, że mieszkańcy zaprzepaścili historyczny moment na zmianę nazwy miejscowości i ewentualne zablokowanie włączenia jej w granice miasta w przyszłości. Mało kto rozumie, że zmiana nazwy wioski i wymiana dokumentów skutecznie powstrzymałaby zapewne kolejną próbę tego kroku. Nikt nie odważyłby się na jej przyłączenie do miasta kiedy mieszkańcy byliby po wymianie papierów. Ciekawi mnie czy dojdzie do zmiany numeracji, bo wtedy też będzie podobny efekt. No ale tak jest jak wybiera się dobro osobiste nad ogółu i woli tańczyć do przaśnej muzyki podczas festynu.

  Odpowiedz
  • 23 marca 2022 o 08:28
   Permalink

   Przestań. Zwolennicy zmiany nazwy przegrali, proszę uszanować wolę większości.

   Odpowiedz
   • 23 marca 2022 o 15:02
    Permalink

    jak mogli przegrać kiedy frekwencja była na poziomie nieco ponad 37%? większość olała referendum, tak jak olano pierwsze zebranie ws. przyłączenia wsi do miasta w lutym 2020 – było wtedy tylko 116 mieszkańców, gdzie była reszta? komu zależało by nie zmieniać nazwy miejscowości? teraz to faktycznie Góra będzie niedługo częścią miasta, bo mieszkańcy wytrącili sami sobie z rąk dobry argument przeciwko kolejnym próbom włączenia w granice miasta. brawo! ale za to będziecie mieć festyny i tańczyć w rytm disco polo, wtedy nikt nie liczy kosztów tak jak próbuje się to zrobić z referendum.

    Odpowiedz
  • 23 marca 2022 o 15:23
   Permalink

   Tak tak historyczny moment… wracamy do życia! Koniec głupot!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *