Orech promocje

Mundurowi pomogli starszej kobiecie

Policjanci wspólnie ze strażakami pomogli 73-latce, która leżała w swoim mieszkaniu. Kobieta ma trudności w poruszaniu się, po upadku nie mogła samodzielnie wstać. O tym, że mogło się stać coś złego, służby powiadomił sąsiad, którego usłyszał wołanie o pomoc.

Dzisiaj o godz. 11, ropczyccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w Ropczycach znajduje się kobieta, która potrzebuje pomocy. Zgłaszający poinformował, że słyszy wołanie o pomoc sąsiadki mieszkającej samotnie. Okazało się, że drzwi do jej mieszkania są zamknięte. Policjanci z wnętrza mieszkania usłyszeli głos kobiety. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy pomogli otworzyć drzwi wejściowe.

Jak się okazało, 73-latka, mająca trudności w poruszaniu, przewróciła się i nie mogła się podnieść. Kobieta została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego, nie wymagała hospitalizacji.

Apelujemy do wszystkich o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, chore, które niejednokrotnie mieszkają samotnie i z różnych powodów mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Dlatego nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy telefon na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał i udzielą odpowiedniej pomocy.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.