Orech promocje

NIEWYBUCH ZNALEZIONY W OSTROWIE

Na nietypowe znalezisko w sobotę natknął się mężczyzna, który spacerując po lesie w Ostrowie, znalazł niewybuch. Duży pocisk artyleryjski, pochodzący z okresu II wojny światowej znajdował się w zagłębieniu w ziemi. Do czasu przyjazdu saperów, miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez ropczyckich funkcjonariuszy.

O tym, że w lesie można znaleźć nie tylko ciekawe okazy roślin, przekonał się mężczyzna, który podczas wycieczki trafił na niebezpieczne znalezisko, jakim był niewybuch. W sobotę przed godz. 13 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał, zgłoszenie, ze w zalesionym terenie w miejscowości Ostrów spacerujący po lesie mężczyzna znalazł niewybuch. Funkcjonariusze pojechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Potwierdzili, że znaleziony przedmiot to niewybuch. Pocisk znajdował się w zagłębieniu w ziemi.

Na miejsce skierowani zostali policjanci specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski produkcji rosyjskiej pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu patroli saperskiego, miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez ropczyckich funkcjonariuszy.

Przypominamy!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pociskach grozi ich detonacją. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo

źródło: KPP Ropczyce

Jeden komentarz na temat “NIEWYBUCH ZNALEZIONY W OSTROWIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *