Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

ZMIANY SPOSOBU NADAWANIA TELEWIZJI NAZIEMNEJ. UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW

Od 1 lipca bieżącego roku w Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, zostanie wprowadzony nowy standard nadawania programów telewizyjnych. Dotychczasowy standard DVB-T zostanie zamieniony na DVB-T2 i będzie uruchamiany w czterech etapach w okresie od 28 marca do 28 czerwca 2022 r. W związku z tą zmianą należy zachować czujność, gdyż mogą się pojawić osoby, które będą chciały nas oszukać.

W najbliższym czasie, Polska podobnie jak inne kraje Unii Europejskiej przeprowadzi zmianę sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dotychczasowy standard nadawania DVB-T zostanie zastąpiony standardem DVB-T2, dzięki któremu nasze dekodery i telewizory, będą mogły odbierać programy telewizji naziemnej.

Sytuację tą, mogą starać się wykorzystać osoby, które będą chciały nas oszukać, dlatego też apelujemy o zachowanie ostrożności. Należy uważać na rożnego rodzaju oferty sprzedaży dekoderów i telewizorów w atrakcyjnych, niskich cenach. Nieuczciwi sprzedawcy mogą oferować sprzęt, który nie będzie przystosowany do nowego standardu.

Rożnego rodzaju próby oszustwa mogą się także pojawić w związku ze specjalnym programem dofinansowania. Przestępcy, wykorzystując środki komunikacji mogą chcieć uzyskać od nas dane wrażliwe, dlatego też uważajmy na różnego rodzaju telefony jak również wiadomości email, sms, w który ktoś prosi o podanie np. danych osobowych czy też umożliwiających dostęp do naszego konta bankowego.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.