Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

BMW pędził 119 km/h w terenie zabudowanym w Ropczycach

Funkcjonariusze z ropczyckiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym, znacznie przekroczyli dozwolone prędkości. W niedzielę kierujący bmw pędził 119 km/h, przekraczając prędkość o 69 km/h, natomiast w poniedziałek obywatel Gruzji kierując mazdą, przekroczył prędkość o 33 km/h. Jak się okazało, nie posiadał on także uprawnień do kierowania pojazdami. Sąd ukarał mężczyznę karą grzywny w wysokości ponad 2 tys. zł. oraz orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na rok.

Jazda z dużą prędkością i nierespektowanie obowiązujących przepisów to zawsze zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Policjanci nie pozostają obojętni na takie zachowania i reagują na wszelkie przejawy agresywnej i zbyt szybkiej jazdy, a wobec tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego, wyciągają surowe konsekwencje.

W niedzielę, na drodze krajowej nr 94 na ul. Mickiewicza w Ropczycach, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali po godz. 19 do kontroli drogowej kierującego bmw. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierowca. Policyjny miernik pokazał, że 29-letni kierujący, jechał 119 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, został także ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany już następnego dnia. Tym razem 41-letni obywatel Gruzji kierując mazdą w miejscowości Glinik, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał 73 km/h przekraczając prędkość o 33 km/h. Podczas kontroli okazało się, że dodatkowo kierował bez uprawnień. Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania o wykroczenia, mężczyzna, który przebywał czasowo na terenie naszego kraju, został zatrzymany. Wczoraj trafił przed sąd, który na podstawie przepisów o ruchu drogowym, ukarał go karą grzywny w wysokości ponad 2 tys. zł., dodatkowo sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na rok. Pojazd, którym kierował mężczyzna, trafił na policyjny parking.

źródło: KPP Ropczyce

2 komentarze na temat “BMW pędził 119 km/h w terenie zabudowanym w Ropczycach

 • 15 kwietnia 2022 o 13:10
  Permalink

  Oj niestety takich debili drogowych nigdzie nie brakuje szczególnie teraz jak się zrobiło ciepło to tymi ścigaczami to masakra zapraszam policję do Sędziszowa wieczorem jak jest ciepło wokół skrzynki zobaczy jak jeżdżą a nie ustawią się koło ronda przy filtrach i stoią cały wieczór i czekają na “przestępcę” który nie wrzuci kierunku zieżdżając z ronda

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2022 o 09:14
  Permalink

  Może panowie z policji pojeździli by troszkę po Ostrowie, narwańców nie brakuje w szczególności srebrna Vectra.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *