Orech promocje

Dzień Ziemi 2022 w Niedźwiadzie Górnej

Jak podają przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej w mediach społecznościowych, pomysł Akcji Sprzątania Potoku Niedźwiadka narodził się w 2019 roku podczas przeprowadzanych w terenie lekcji biologii i geografii. Później jednak uniemożliwiła to pandemia Covid-19. Teraz w końcu się udało.
Wspaniały pomysł

Pomysłodawczynią akcji jest nauczycielka biologii, Pani Małgorzata Świstak. Pomysł został od razu zaakceptowany przez Panią Dyrektor Renatę Samson – Matysek, która podjęła wszelkie działania, umożliwiające przeprowadzenie akcji pod nazwą Śmieci? Kto to widział?!

Akcja została rozpropagowana wśród uczniów, rodziców i mieszkańców. Uczniowie wykonali ulotki, które zostały rozdane mieszkańcom, przygotowali plakaty, które znajdują się na tablicach szkolnych. Ponadto posadzili kwiaty na szkolnych rabatkach, a także posprzątali teren wokół szkoły. Dzieci z przedszkola wzięły udział w zajęciach, dotyczących ekologii, wykonały „laurki dla Ziemi” i nauczyły się piosenek o tym, jak można dbać o Ziemię. Dzieci z zerówki wspólnie z Rodzicami wykonały Ekoludki.

Piękna tradycja?

Na profilu Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej na Facebooku pracownicy i sympatycy placówki wyrazili nadzieję, że te działania staną się tradycją. Piszą oni tak:

Mamy przekonanie, iż nie skończy się na jednorazowym działaniu ale planujemy sprzątanie fragmentów Niedźwiady 2x do roku, we wrześniu w czasie Akcji Sprzątania Świata i w kwietniu podczas Dnia Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *