Orech promocje

Tworzą wielkanocne ozdoby i palmy

Za dwa tygodnie Wielkanoc więc w wielu placówkach w powiecie dzieci i dorośli tworzą ozdoby wielkanocne.

W Bibliotece w Gliniku odbyły się warsztaty wielkanocne. Pod okiem Pani Genowefy Wrony- twórczyni rękodzieła dieci wykonywały ozdoby wielkanocne: kogutki, pisanki i baranki.

W Bibliotece w Nawsiu uczniowie klasy I SP z Nawsia wraz z wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach. Wykonywali pisanki z papieru, które ozdabiali świątecznymi gadżetami. Papierowe pisanki będą stanowić dekorację klasy i wielkanocnych koszyczków.

Panie z KGW-KLĘCZANY przygotowały piękne palmy wielkanocne. Wykonane były tradycyjnymi metodami- wite z bukszpanu, tui, bazi, trzciny. Ozdobione kwiatami z bibuły, które specjalnie na tę okazję były przygotowywane w zimie. Palmy i ozdoby wielkanocne można było kupić w niedzielę po mszach świętych.

KGW z Brzyzny w piątkowy wieczór przygotowywało palmy wielkanocne. Palmy powstały tradycyjną metodą i z tradycyjnych naturalnych materiałów: gałązki wierzby, bukszpan, trzcina, kwiatki suszone i robione z bibuły i krepiny. Palmy można było nabyć w niedzielę 3 kwietnia na koncercie charytatywnym w Ropczycach. Będą też wystawiane 8 kwietnia na kiermaszu wielkanocnym w Sędziszowie Małopolskim i w niedzielę 10 kwietnia na kiermaszu wielkanocnym w Ropczycach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.