Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Śmiertelne pobicie w Ropczycach – uzupełnienie zarzutów dla podejrzanego

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 41-letniego Marka Gwiazdy. Dzisiaj Prokuratura Okręgowa opublikowała komunikat prasowy w tej sprawie. Jest to uzupełnienie zarzutu dla Andrzeja L. tymczasowo aresztowanego za pobicie, nieudzielenie pomocy oraz podżeganie do składania fałszywych zeznań.

Poniżej przedstawiamy pełny komunikat rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztofa Ciechanowskiego:

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje śledztwo prowadzone przeciwko Andrzejowi L. podejrzanemu o czyn z art. 156 § 1 pkt 2 k.k., art. 157 § 1 k.k., art. 233 § 1a k.k. art. 162 § 1 k.k., art. 18 § 2 k.k. w zw. z art. 233 § 1 k.k., Ewelinie G. podejrzanej o czyn z art. 233 § 1 i 1a  k.k. w zw. z art. 239 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. oraz art. 162 § 1 k.k. oraz Marcinowi M. podejrzanemu o czyn z art.233 § 1 k.k. w zw. z art. 239 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. (więcej szczegółów dot. przedmiotowego śledztwa wskazano w komunikacie opublikowanym na stronie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie w dniu 25 stycznia 2022 roku).

W powyższej sprawie zatrzymano dotychczas 3 osoby, tj. Andrzeja L., Ewelinę G. oraz Marcina M. Wobec Andrzeja L. oraz Eweliny G. Sąd Rejonowy w Ropczycach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Trzecią osobą zatrzymaną w sprawie jest Marcin M., któremu prokurator ogłosił zarzut składania fałszywych zeznań oraz utrudniania postępowania karnego, tj. o czyn z art. 233 § 1 k.k. w zw. z art. 239 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji polegającego na zobowiązaniu do osobistego stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach pięć razy w tygodniu oraz zakazie kontaktowania się w jakikolwiek sposób z podejrzanymi i świadkami, zakazu opuszczenia kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 000,00 zł.

W związku z podjęciem w toku postępowania szeregu dalszych intensywnych czynności procesowych przez prokuratora oraz funkcjonariuszy KPP w Ropczycach,
w tym w związku z uzyskaniem opinii sądowo-lekarskiej z Collegium Medicum UJ w Krakowie dotyczącej przyczyn zgonu Marka G. postanowieniem z dnia 5 kwietnia 2022 r. uzupełniono podejrzanemu Andrzejowi L. zarzuty, o to, że w dniu 20 grudnia 2021 roku w Ropczycach woj. podkarpackiego przewidując możliwość spowodowania u Marka G. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i godząc się na to zadał Markowi G. z zaskoczenia niemogącemu podjąć skutecznej obrony co najmniej jedno z dużą siłą uderzenie pięścią w twarz powodując u w/w obrażenia ciała w postaci obrażeń śródczaszkowych z następowym obrzękiem mózgu, które to obrażenia stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 156 § 1 pkt. 2 k.k.

Nadto nadmienić należy, iż w dalszym ciągu podejmowane są intensywne czynności śledcze zmierzające do ustalenia wszystkich karno-prawnych zachowań podejrzanych, a tut. Prokuratura nie wyklucza, iż po dalszym uzupełnieniu materiału dowodowego przedstawione Andrzejowi L. zarzuty mogą ulec zmianie na surowsze, jak również nie wyklucza, iż z uwagi na wciąż rozwojowy charakter postępowania w sprawie mogą nastąpić zatrzymania kolejnych osób.

W związku z powyższym tut. Prokuratura wystąpiła do Sądu Okręgowego w Rzeszowie z wnioskiem o przedłużenie okresu stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych Andrzeja L. i Eweliny G. na dalszy czas oznaczony.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

7 komentarzy na temat “Śmiertelne pobicie w Ropczycach – uzupełnienie zarzutów dla podejrzanego

 • 14 kwietnia 2022 o 09:00
  Permalink

  Jeszcze szukają? Przecież to jasne że obydwoje,czyli żonka i kochaś chcieli się go pozbyć,tylko nie wiedzieli że tak szybko się im uda.A teraz co,ona nie widziała jak go biją? Brak słów.Dozywocie dla obydwojga.Szkoda Marka,dobry człowiek i ojciec i mąż.

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2022 o 14:08
  Permalink

  Rodzina zatrzymanej podobno twierdzi, że ja aresztowali za to, że ona taka ładna i to z zazdrości wszystko hahaha Hmmm myślicie, że tak może być?!

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2022 o 11:48
  Permalink

  Siedzenie za moje pieniądze?zapraszam aresztowanych na budowę dam zajęcie. Co czytajacy na to?pasi?

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2022 o 07:26
  Permalink

  A czy to prawda że prokuratura siedzi na ropczyckej policji za mataczenie?? W tej sprawie

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2022 o 22:55
  Permalink

  Zatrzymania kolejnych osób…hmmm coś to długo trwa…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *