Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Czy będą podwyżki dla pracowników starostwa?

Na sesji Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, która odbyła się 6 maja 2022 roku pojawił się temat podwyżek dla pracowników starostwa.
Pan Radny Wiesław Rygiel zwrócił się do Pana Starosty Witolda Darłaka z następującym wnioskiem:

Po naszych analizach i prośbach pracowników Starostwa i nie tylko wnioskujemy to, byście Panie Starosto pomyśleli o waloryzacji wynagrodzeń. Tuż obok są jednostki w których dokonano waloryzacji (…). W Starostwie nie było stać na to. Przy tej galopującej hiperinflacji za miniony rok są to fatalne informacje dla pracowników. Oni też mają rodziny. Nawet w kontekście tych podwyżek dla włodarzy powiatów, gmin o 60% końcem roku, co wynikało z ustawy, niepodniesienie nawet o 1% pracownikom – to wygląda dość nieprzyzwoicie. Myślę że jestem tutaj wyrazicielem wszystkich radnych. Trzeba się nad tym tematem pochylić i coś z tym fantem zrobić.

Starosta odpowiada

My planujemy taką waloryzację i mam nadzieję, że do niej dojdzie, ale pewnie dopiero w drugiej połowie tego roku będziemy o to zabiegać, bo rzeczywiście te wynagrodzenia powinny być wyższe (…). Sam jestem tego świadkiem (…).W tym budżecie te możliwości mamy bardzo ograniczone. Ta waloryzacja niestety będzie musiała być trochę odsunięta.  

Starosta wspomniał również, że w samorządzie powiatowym są troche inne przepisy i regulacje niż w samorządach gminnych. Trudniej jest zaplanować podwyżkę w wydatkach bieżących ponieważ starostwo nie osiąga dochodów bieżących takich jak gminy, chociażby z różnych podatków.

zdjęcie: SPRopczyce

3 komentarze na temat “Czy będą podwyżki dla pracowników starostwa?

 • 13 maja 2022 o 13:20
  Permalink

  Jak starostwo nie ma dochodów, nie osiąga ich… to po co jest potrzebne? Przecież to armia ludzi, których trzeba utrzymać. Podwyżki płac należą im się tak samo jak każdemu innemu człowiekowi, więc już teraz chociaż kilka procent powinno być!

  Odpowiedz
 • 13 maja 2022 o 10:49
  Permalink

  Jak mawiał pewien zaufany człowiek “najwyższego”…bierzcie kredyty,wzrost inflacji to fikcja.Jesteśmy dobrze przygotowani na kryzys gospodarczy.Najgorsze jest to ,że znowu będziemy tego słuchać….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *