Orzech promocje

Moim domem było i jest moje dzieło. Obraz, spektakl, teatr, scena. – Tadeusz Kantor

Dla mieszkańców Wielopola i okolic to był weekend pełen wrażeń i kultury. Zakończyły się właśnie KANTORALIA 2022. Pisaliśmy również o tym TUTAJ.

W dniach 27 do 29 maja odbyły się XII Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących „Kantoralia” w Wielopolu Skrzyńskim o Nagrodę im. Tadeusza Kantora. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku zaprezentowały się teatry z całej Polski. Jury wybrało zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajął Teatr Transtopia z Krakowa ze spektaklem KATABAZA. Drugie miejsce Teatr „Z jednej gliny” z Bolesławca za przedstawienie „Nasza Rzecz”, a trzecie – Teatr PUK PUK z Mełgwi w Lubelskiem za spektakl „Po co Ci te buty?”. Na czwartym miejscu znalazł się chorzowski Teatr Reduta Śląska, a na piątym – radomski Teatr Resursa. Nagrodę specjalną jury otrzymał Rafał Paśko z przemyskiego Teatru S.A.N., a za reżyserię nagrodzona została Iwona Woźniak z Teatru Reduta Śląska. Dyrektorem artystycznym Festiwalu była Monika Adamiec.

Podczas trzydniowego festiwalu odbyło się również wiele innych wydarzeń kulturalnych takich jak wernisaż wystawy fotografii Damiana Budziwojskiego „Teatr w kadrze”, koncert Zespołu Wieża Bajzel czy warsztaty tematyczne a nawet performance w plenerze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x