Orech promocje

Przed nami Dni Ropczyc. Sprawdź terminarz!

Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się Dni Ziemi Ropczyckiej 2022. Sprawdź, na jakie atrakcje i wydarzenia możesz liczyć.

Moc atrakcji dla każdego

22 maja 2022 festynem rodzinnym w Małej rozpoczną się 45. Dni Ziemi Ropczyckiej, które potrwają do 1 czerwca. Przewidzianych jest wiele atrakcji i wydarzeń, przygotowanych dla całych rodzin. 23 maja ropczycki Rynek zatętni życiem dzięki strefie zabaw dla najmłodszych oraz foodtruckom. Na starszych będzie czekać ogródek piwny. Warto dodać, że ta rodzinna strefa rozrywki zagości na ropczyckim Rynku aż do piątku, 27 maja. Jeśli chodzi wydarzenia dla całej rodziny to warto również wspomnieć o Aeropikniku Rodzinnym, który będzie miał miejsce 29 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim. Wydarzenia zorganizowane z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka odbędą się 1 czerwca od godziny 9:00.

Potężna dawka kultury i sportu

Na sportowe emocje możemy liczyć choćby podczas Olimpiady lekkoatletycznej 27 maja o 10:00, a także tego samego dnia podczas Turnieju Siatkówki w SP nr 5. W dniu kolejnym możemy kibicować na zawodach wędkarskich pod patronatem Burmistrza oraz w trakcie biegu w Hołdzie Królowi Kazimierzowi na Stadionie. A to tylko część wydarzeń sportowych.

Spośród wydarzeń kulturalnych warto wymienić Wieczór Wspomnień ku pamięci Genowefy Zygmunt, który odbędzie się 24 maja o 17:00 w Centrum Kultury. Następną porcję kultury zapewni nam Dzień działacza Kultury 26 maja o 18:00. Jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, nie można zapomnieć o Koncercie Muzyki Świata na który można przyjść 27 maja o 19:00 na Rynek a także o koncercie zespołu Kordian, który będzie można usłyszeć 29 maja o 21:00 na Stadionie. Do wydarzeń tanecznych zaliczymy Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne Figle” o 15:00 w sobotę 28 maja na Stadionie Miejskim oraz zabawę taneczną z zespołem Lola Band o 22:00 29 maja. 1 czerwca o 20:30 Dni Ropczyc zakończy wydarzenie spod znaku 10 muzy – Kino Plenerowe na Stadionie.

Poniżej plakat ze szczegółami obchodów.
źródło zdjęć CK w Ropczycach

2 komentarze na temat “Przed nami Dni Ropczyc. Sprawdź terminarz!

  • 17 maja 2022 o 19:50
    Permalink

    Chciałem tylko dodać że nad ropczycami jest czerwona strefa i zakaz lotów wszelkich dziękuję. Powodzenia

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *