Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Miał ponad promil i przewoził dwoje dzieci

Policjanci ruchu drogowego udaremnili jazdę kierowcy opla. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. 45-latek jechał z dwójką swoich małych dzieci. Nietrzeźwy kierowca poniesie odpowiedzialność karną za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj po godz. 15, w miejscowości Iwierzyce, podczas działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, zwrócili uwagę na opla. Na widok oznakowanego radiowozu, kierujący nagle zawrócił i zaczął jechać w kierunku, z którego przyjechał.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem tej nagłej zmiany kierunku jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zjechał na jedną z pobliskich posesji. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Bardzo szybko okazało się co było powodem takiego zachowania kierującego. Alkomat wskazał w organizmie 45-latka ponad promil alkoholu.

Na przejażdżkę mężczyzna zabrał jeszcze dwójkę swoich małych dzieci, w wieku 6 i 3 lat. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *