Orech promocje

PIJANY KIEROWCA TIRA ZATRZYMANY NA AUTOSTRADZIE A4

Policjanci ruchu drogowego ropczyckiej komendy w ramach akcji “Trzeźwy poranek na A4” w Sędziszowie Małopolskim zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem ciężarowym. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila w organizmie 45-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, w godzinach porannych, na autostradzie A4 przebiegającej przez powiat ropczycko-sędziszowski, policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek na A4”, której celem było ujawnianie i eliminowanie z dalszej jazdy kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. W ciągu trzech godzin akcji mundurowi skontrolowali 217 kierowców.

Jeden z nich zdecydował się na jazdę, będąc pod wpływem alkoholu. Kierujący ciężarowym mercedesem, 45-letni obywatel Ukrainy, usiadł za kółko, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast pojazd, którym kierował, został przekazany osobie, posiadającej uprawnienia do kierowania.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Kierujący, wkrótce poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

źródło KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *