Orech promocje

Trasa międzynarodowego wyścigu kolarskiego przebiega przez nasz powiat- podajemy kiedy i gdzie utrudnienia

W dniach 29 czerwca – 2 lipca br. odbędzie się 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Ponad 140-osobowy peleton będzie gościł w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim oraz łódzkim. W piątek, 1 lipca 2022 r. rozegrany zostanie 4 etap wyścigu z Mielca do Tarnobrzega. Trasa przebiega przez powiat ropczycko-sędziszowski.

Gmina Ostrów

Około godziny 13:40 kolarze powinni wjechać drogą wojewódzką 986 do Woli Ocieckiej, a następnie do Ocieki i Ostrowa. Władze gminy proszą o bezpieczne kibicowanie oraz przygotowanie się na utrudnienia w ruchu.

Gmina Ropczyce

Przed godziną 14 peleton wjedzie do Ropczyc od strony Ostrowa. Będzie poruszał się ulicami: Kolejową, Grunwaldzką oraz Mickiewicza. Następnie, za rondem 650-lecia Ropczyce, skręci w ulicę Sucharskiego na os. Witkowice, przejedzie ulicą Pałacową oraz Kolonia kierując się do Sędziszowa Młp. Władze gminy informują, że pomiędzy godziną 13:10, a godziną 14:30 na wyznaczonych ulicach gminy Ropczyce ruch będzie całkowicie zamknięty. Wszelkie sprawy wymagające przemieszczania się w obrębie wyznaczanych ulic prosimy przełożyć na inną porę dnia.

Gmina Sędziszów Młp.

Wyścig będzie poruszał się ulicami: Kolonia, Fabryczna, 3 maja. Będzie przejeżdżał przez Rynek gdzie znajdował będzie się punkt Lotnego Finiszu. Następnie przejadą ulicami Jana Pawła, Kolejową, Armii Krajowej, Konopnickiej. Później na rondzie wjadą na drogę krajową nr 987 i przejadą przez Krzywą i Czarną Sędziszowską.

Organizatorzy wyścigu przepraszają za wszelkie utrudnienia i niedogodności. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowych zabezpieczających trasę wyścigu kolarskiego.

3 komentarze na temat “Trasa międzynarodowego wyścigu kolarskiego przebiega przez nasz powiat- podajemy kiedy i gdzie utrudnienia

 • 1 lipca 2022 o 07:50
  Permalink

  Nie dało się tego wyścigu zorganizować w Weekend i bocznymi drogami ? Pewnie nie jedna osoba musi specjalnie brać wolne bo nie ma jak na II zmianę dojechać.

  Odpowiedz
 • 28 czerwca 2022 o 22:47
  Permalink

  nie dosc ze sie guzdraja z tym przejsciem koło zakładów drzewnych to jeszcze głowna przez miasto bedzie zamknieta no brawo dla tego co tą trasę wybierał

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *