Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

TRZECH PIJANYCH KIERUJĄCYCH NA DROGACH POWIATU ROPCZYCKO – SĘDZISZOWSKIEGO

Wczoraj rano, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Nadrzędnym celem działań było wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy usiedli za kółkiem, będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci przebadali 354 osoby. Dwie z nich znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, a jedna kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Aby zmniejszyć liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez pijanych uczestników drogowych, wczoraj policjanci ruchu drogowego ropczyckiej komendy przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Mundurowi przebadali 354 kierowców. Wśród zatrzymanych było trzech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mieli oni od 0,4 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie.

O godz. 5 w miejscowości Lubzina, został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący mitsubishi. Za jego kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec gminy Dębica. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

O godz. 7.45 na ul. Witosa w Ropczycach został zatrzymany kolejny kierowca. 45-letni mieszkaniec Ropczyc, kierujący seatem miał 0,4 promila.

Natomiast po godz. 8, w miejscowości Iwierzyce, został zatrzymany kierujący audi, który usiadł za kółkiem w stanie po użyciu alkoholu. Tym razem badanie wykazało 0,45 promila.

Policjanci zatrzymali mężczyznom prawa jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowania, wkrótce odpowiedzą przed sądem.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *