Orech promocje

Ćwiczenia strażackie w Rudzie

W miniony wtorek, 2 sierpnia 2022 roku budynek Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Jana Pawła II w Rudzie był miejscem ćwiczeń praktycznych, mających na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji.
Przećwiczyli ewakuację DPS

Ćwiczeniowo zatelefonowano pod numer alarmowy 998, zgłaszając pożar w części budynku DPS, czym rozpoczęto procedurę (opisaną w Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego) zarządzenia przez osobę uprawnioną częściowej ewakuacji mieszkańców i pracowników administracji.

Ewakuację 18 osób podjęto na parterze budynku od strony północnej. Została ona przeprowadzona zarówno o własnych siłach osób ewakuowanych, jak też z udziałem personelu, do wyznaczonego miejsca zbiórki do ewakuacji ludzi. Po przyjeździe wozów ratowniczych Państwowa Straż Pożarna w Ropczycach wraz z pracownikami DPS przeprowadziła ewakuację zgodnie z procedurą.

Poznawali zagrożenia

Co więcej, od 2 do 4 sierpnia 2022 strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach zapoznawali się z zagrożeniami pożarowymi oraz warunkami ochrony przeciwpożarowej w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *