Orech promocje

Warsztaty rodzinne i seminarium muzealne w Wielopolu

Już w ten weekend od 26 do 28 sierpnia 2022 w Wielopolu Skrzyńskim będzie można uczestniczyć w warsztatach rodzinnych i II seminarium muzealnym, które organizuje Kantorówka Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora.
Wspaniałe wydarzenie i znakomici goście

W tym znakomitym wydarzeniu kulturalnym będą uczestniczyć muzealnicy z całego kraju, a wśród nich będzie obecny prof. dr hab. Jan Święch, etnolog i antropolog kulturowy, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

To jednak nie wszystko. Prezes Oddziału Podkarpackiego SMP Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie również będzie gościł w Kantorówce. Ponadto wielopolskie II Seminarium Muzealne zostało objęte patronatem Stowarzyszenia Muzealników Polskich, co jest niemałym sukcesem.

Piękne preludium

Choć trudno tu wymienić wszystkie wydarzenia, w które obfituje program, warto wspomnieć o kilku z nich. W piątkowy wieczór uczestnicy będą mogli napić się kawy, po czym zanurzyć się w dźwiękach muzyki ludowej za sprawą występu Kapeli Ludowej i Zespołu Regionalnego Wielopolanie.

W sobotę 27 sierpnia o godz. 10:00 rozpocznie się seminarium, za sprawą Pani Ireny Walat, Kierownik Kantorówki. Otwarcia dokona godzinę później wymieniony wyżej, uznawany za Ikonę polskiego muzealnictwa, Pan prof. dr hab. Jan Święch oraz Pan Dyrektor Bogdan Kaczmar, o którym również już wspomnieliśmy.

Obfity program

Wśród sobotnich wydarzeń, oprócz bogatego panelu naukowego, warto wspomnieć o zaplanowanych na godz. 16:00 warsztatach wokalnych „Pieśni stąd”, podczas których wspólne śpiewanie pieśni poprowadzi Pani Marta Derejczyk z muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. Sobotę zakończy wspólne ognisko.

W niedzielę 28 sierpnia od 12:15 d0 13:45 odbędą się warsztaty „Jak nas widzą, czyli od stroju do kostiumu”, które poprowadzi Pani Karolina Skalska z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Ponadto o godzinie 15:00 Pani Olga Budzan z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu zapozna chętnych ze sztuką haftowania podczas warsztatów hafciarskich pt. „Z kolekcji rodzinnej”. Chwilę później, o 16:15 wydarzenie zostanie podsumowane i zakończone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *