Orzech promocje

Będą podwyżki dla pracowników Starostwa Powiatowego?

20 września 2022, podczas 42 sesji Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, jeden z radnych podniósł temat podwyżek dla pracowników Starostwa oraz podległych mu jednostek. Rozpoczęła się dyskusja na ten temat.

W naszym powiecie “się nie daje”

Ponieważ temat podwyżek wynagrodzeń dla pracowników Starostwa Powiatowego pojawił się już na majowej sesji (pisaliśmy o tym TUTAJ), jest on nadal aktualny.

Wtedy również, podkreślając galopującą inflację i podwyżki cen towarów, a także sytuację w innych powiatach, zapytał o to Starostę Radny Pan Wiesław Rygiel. Tak jak w maju, tak teraz, Pan Radny przywołał inflację, drożejące koszty życia i fakt, że nawet w okolicznych, co więcej mniejszych, powiatach (choćby Powiat Strzyżowski) miała miejsce waloryzacja wynagrodzeń.

Otrzymałem taką informację o złożeniu przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy takiego wystąpienia do Starosty (…) Krótko mówiąc żali się grono pracowników że są zubożeni, nie zwaloryzowano ich wynagrodzeń od pocżatku roku. Są rekordowe wskażniki inflacji i dramat w kieszeniach pracowników – rozpoczął swe wystąpienie Pan Radny Wieław Rygiel.

Trochę mnie to zasmuciło. – podreślił Pan Rygiel. Czy rzeczywiście jesteśmy prześladowani (…) W innych powiatach żyją w innej rzeczywistości gospodarczej, inflacyjnej? Coś tu jest nie tak – kontynuował Radny. Syty głodnemu nie uwierzy – takim to cytatem zakończył swoje przemówienie Radny Rygiel i zaapelował o równe traktowanie kierownictwa i pracowników przy zbliżającym się planowaniu budżetu.

Jak to możliwe, Panie Starosto?

W tym miejscu został niejako wywołany “do tablicy” Starosta Powiatu Pan Witold Darłak, który siłą rzeczy jest kompetentny, by na takie zapytania odpowiadać. Odniósł się on zatem do wystąpienia Pana Radnego Wiesława Rygla.

Na tyle krawiec kraje, na ile mu materiału staje – tym zgrabnym cytatem posłużył się Starosta Darłak ropzoczynając swą wypowiedź. Dopóki nie mam czarno na białym na papierze… Już taka sytuacja była że obiecałem podwyżki, a później musiałem się z tego wycofywać. W Urzędzie Pracy również było wyjaśnienie, dlaczego taka sytuacja ma miejsce. – kontynuował zdziwiony Pan Starosta.

Podwyżki będą

Wiem, że takie podzwyżki od przyszłego roku będą. Będzie to około 20%. Jednak dopóki nie ma dokumentu, to nie ma wyraźnej deklaracji – podkreślił Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, rozwiewając tym samym wątpliwości zainteresowanych osób.

2 komentarze na temat “Będą podwyżki dla pracowników Starostwa Powiatowego?

 • 27 września 2022 o 20:59
  Permalink

  Za co mają dostać podwyżki jak nic nie robią. Na wszystko mają czas. Niech mniej kawy piją to więcej pieniędzy im zostanie. Tylko obiecują że zajmą się sprawą petenta i na rozmowie się kończy. BANDA…

  Odpowiedz
 • 26 września 2022 o 17:17
  Permalink

  Podwyżek nie będzie. Chyba, że czyjąś pensję przegoni najniższa krajowa- to wtedy dostanie najniższą która jest wyższa czyli podwyżka

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *