Orzech promocje

Debata społeczna w Sędziszowie Małopolskim

Wczoraj w Klubie Seniora w Sędziszowie Małopolskim, odbyła się debata społeczna „Seniorze – zachowaj ostrożność”. W spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim, Rada Osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młody oraz seniorzy z gminy Sędziszów Małopolski.

Przybyłych na debatę przywitał Komendant Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim nadkom. Dariusz Kwaśniak. Na początku, funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom spotkania założenia i cel spotkań z Policją w ramach prowadzonych debat, a także narzędzie służące do informowania o miejscach zagrożonych „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz te ułatwiające kontakt z policjantami, a w szczególności dzielnicowymi – „Moja Komenda”. Następnie zostały zaprezentowane spoty filmowe zawierające informacje o metodach działania oszustów oraz ostrzeżenia przed przestępstwami. Cykl publikacji dotyczących metod działania przestępców został zrealizowany przy współpracy z Telewizją Miejską Sędziszów Małopolski.

W trakcie spotkania przypomniane zostały również najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in: jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawidłowo poruszać się po drodze oraz jak, gdzie i kiedy stosować elementy odblaskowe.

Na zakończenie, uczestnicy mogli wyrażać swoje opinie i podzielić się swoimi wnioskami w kwestionariuszach debaty, które otrzymali do wypełnienia. Tematy poruszane przez mieszkańców były różnorodne. Bardzo cieszy fakt, że zgromadzone osoby, jednogłośnie stwierdziły, że przedstawione tematy są dla nich istotne i należy o nich rozmawiać.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x