Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

KIEROWCA FIATA NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI. MIAŁ PRAWIE 1,5 PROMILA ALKOHOLU W ORGANIZMIE

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca fiata, który został zatrzymany przez policjantów po pościgu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, wkrótce też za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W sobotę po godz. 9, funkcjonariusze ropczyckiej komendy, na ul. Witosa w Ropczycach, wydali polecenie do zatrzymania się kierującemu fiatem. Mężczyzna podjechał w wyznaczone miejsce, jednak nie zatrzymał się do kontroli, tylko zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za kierującym. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się i nadal kontynuował jazdę.

Po przejechaniu kilkuset metrów, mężczyzna wjechał na jedną z posesji przy ul. Poręby Chechelskie, gdzie został zatrzymany. W trakcie legitymowania ustalono, że kierującym pojazdem jest 57-letni mieszkaniec Ropczyc. Jak się okazało, był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Przypominamy! Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

źródło KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *