Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Podziękowali za zebrane plony w Nawsiu

Święto dziękczynienia za zebrane plony w Gminie Wielopole Skrzyńskie w tym roku odbyło się w Nawsiu. Uroczystość rozpoczęła się od przejazdu bryczkami z końmi oraz pięknie udekorowanymi traktorami. W uroczystości wzięło udział aż 17 grup wieńcowych z terenu całej Gminy.

Po przybyciu na miejsce wszystkie grupy wieńcowe na czele z Kapelą Ludową „Wielopolanie”, Mażoretkami TIA oraz Starostami Gminnymi Anetą i Wojciechem Gawron, Soltysem Nawsia Panią Marią Żywot udali się do kościoła na uroczystą Mszę Świętą.

Następnie rozpoczęła się część oficjalna. Wystąpili m.in. Kapela Ludowa Wielopolanie i Mażoretki TIA. Starostowie na ręce Wójta Pana Marka Tęczara przekazali chleb, który został rozkrojony i podzielony wśród uczestników tegorocznych dożynek. Bochenki przyniesione przez starostów wieńcowych zostały przekazane przybyłym gościom, by i oni mogli się nim dzielić dalej.

Na wniosek Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie Podkarpacka Izba Rolnicza przyznała odznaczenia im. Św. Izydora Oracza zasłużonym Rolnikom z Nawsia.Otrzymali je Pan Mateusz Kiebała, Pan Wojciech Gawron, Pan Wojciech Jaworek, Pan Robert Zych.

Później odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych. Każde sołectwo ze swoimi grupami wieńcowymi przygotowało program artystyczny który został zaprezentowany na scenie. Po zakończeniu oficjalnej części odbył się poczęstunek i zabawa taneczna z zespołem Metrum. Dal dzieci były Przygotowane atrkacje i darmowe dmuchańce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *