Orzech promocje

Policjanci rozmawiali z rowerzystami o bezpieczeństwie

Sezon rowerowy dobiega końca, jednak nadal wielu entuzjastów korzysta z tego środka transportu. Aby przypomnieć podstawowe zasady prawidłowego korzystania z dróg i ścieżek rowerowych, ropczyccy funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy profilaktyczne z miłośnikami dwóch kółek w miejscowości Kamionka.

Rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze od kierujących, korzystających z pojazdów mechanicznych. Jazda jednośladem podlega przepisom ruchu drogowego w taki sam sposób, jak kierowców samochodów, a ich przestrzeganie pozwoli bezpiecznie dojechać do celu. Aby przypomnieć i omówić podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, policjanci spotkali się uczestnikami wycieczki rowerowej w miejscowości Kamionka.

Policjanci zwrócili m.in. uwagę na prędkość rowerzystów, która powinna być dostosowana do aktualnych warunków na drodze oraz umiejętności kierującego. Jest to szczególnie ważne, aby uniknąć poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy. Korzystając z roweru, zadbajmy o jego stan techniczny. Rower powinien posiadać sprawnie działające hamulce i odpowiednie wyposażenie, a szczególnie ważne jest właściwe oświetlenie pojazdu. Dodatkowo każdy rowerzysta, pomimo że nie jest to obowiązkowe, powinien korzystać z kasku ochronnego, ponieważ nawet pozornie niegroźna wywrotka na rowerze, może doprowadzić do tragicznych skutków.

źródło KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *