Orech promocje

W Ostrowie pobiegli i pomogli

W niedzielę 25 września 2022 w Ostrowie miał miejsce bieg charytatywny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Młodzi Aktywni przy wsparciu Wójta Gminy Ostrów oraz gminnego CKiB. Celem była pomoc osobom z niepełnosprawnością, zamieszkałym na terenie Gminy Ostrów.
Setka biegaczy –  wielu pomagaczy

Blisko 100 osób pobiegło na dystansach 5 i 10 km, a także na dystansie 5 km nordic walking po trasach wyznaczonych na terenie Ostrowa i Skrzyszowa. W biegu uczestniczyli mniej i bardziej doświadczeni biegacze, a wśród nich reprezentacja gospodarzy: Wójt Gminy Ostrów Pan Grzegorz Ożóg i radni Rady Gminy w Ostrowie – Panowie Zdzisław Porzuczek i Kazimierz Kłak. Co więcej, patronatem honorowym objął tę imprezę Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Pan Witold Darłak.

Apetyt rośnie w miarę… biegania

Posiłki regeneracyjne, którymi można się było poczęstować po biegu, zostały z sercem przyrządzone przez kuchnię ze szkoły w Ociece. Można też było skosztować posiłków, starannie przygotowanych przez koła gospodyń z terenu Gminy Ostrów.

Wspomogli piękną kwotą. Ty też możesz!

Opłaty pochodzące od uczestników, zorganizowana loteria oraz róźne przeprowadzone zbiórki pozwoliły zgromadzić kwotę w wysokości ponad 13 000 złotych. Warto dodać, że nie jest to  ostateczny wynik, ponieważ będą jeszcze prowadzone zbiórki w sklepach i szkołach Gminy. Ponadto w dalszym ciągu można wpłacać środki na konto stowarzyszenia. Jest to możliwe do 30 października 2022 r.

Dane do wpłat:

Stowarzyszenie „Młodzi Aktywni”

BS Ropczyce: 86 9171 0004 0019 9919 2000 0010

Tytuł: Biegniemy dla osób niepełnosprawnych z gminy Ostrów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *