Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

73-latka prowadziła mimo zakazu i przekroczyła prędkość o 47 km/h

Aż o 47 km/h przekroczyła dozwoloną prędkość kierująca samochodem marki Renault. Kobieta prowadziła pojazd, który nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto posiadała aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i nie stosowała się decyzji o cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz nawet 5 lat więzienia.

W piątek, policjanci ropczyckiej drogówki po godz. 16 na ul. Rzeszowskiej w Sędziszowie Małopolskim, zauważyli jadącą z dużą prędkością kierującą osobówką. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że kierująca autem przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 47 km/h.

Gdy policjanci nakazali kobiecie zatrzymanie się do kontroli w wyznaczonym miejscu, nie zastosowała się do tego sygnału i zjechała na najbliższą posesję. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedziała 73-letnia mieszkanka powiatu dębickiego. Niezatrzymanie się w wyznaczonym miejscu tłumaczyła faktem, że nie widziała umundurowanego policjanta. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że powodem jej zachowania mógł być posiadany przez kobietę aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd, którym się poruszała, nie był dopuszczony do ruchu.

Za popełnione wykroczenie oraz przestępstwa 73-latka wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem. 

źródło KPP Ropczyce

Jeden komentarz na temat “73-latka prowadziła mimo zakazu i przekroczyła prędkość o 47 km/h

  • 13 października 2022 o 20:02
    Permalink

    Niezla babcia . Oby wiecej takich

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *