Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Będą dodatkowe miejsca parkingowe w Ropczycach

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu pojawił się temat utworzenia miejsc parkingowych na ul. św Barbary w Ropczycach. Pomysł taki podsunął już na wcześniejszej sesji radny Wiesław Rygiel, ale teraz została przeprowadzona analiza, która pokazała, że taka koncepcja jest możliwa.
Gdzie ten parking?

Radny zasugerował, aby zmienić organizację ruchu na ul. św Barbary, likwidując znak zakazu parkowania w okolicy tragowiska. Jest tam dosyć szeroki chodnik, na którym i tak często stawiane są samochody z powodu braku miejsc parkingowych, ale kierowcy karani są za to mandatami. W. Rygiel proponował obniżenie chodnika i zlikwidowanie zakazu postoju.

Czy taki parking jest możliwy?

Starosta zgodził się, że jest to dobra i korzystna inicjatywa. Podczas sesji poinformował, że opracowany został projekt, który czeka na zaopiniowanie przez KPP w Ropczycach. Miejsca postojowe planowane są po prawej stronie jadąc od ronda w kierunku drogi wojewódzkiej 986. Zwężony zostanie chodnik do 1,58 m a pas postojowy będzie szeroki na 2 m. Samochody będą mogły parkować równolegle do jezdni. Dzieki takiej organizacji powstanie 11 miejsc parkingowych, ponieważ długość pasa postojowego będzie miał 67 m.

zdjęcie główne przykładowe Pixabay, zdjęcie ulicy screen z Google Maps

25 komentarzy na temat “Będą dodatkowe miejsca parkingowe w Ropczycach

 • 15 października 2022 o 10:41
  Permalink

  A nie lepiej by było wprowadzić jeden duży parking na obrzeżach miasta, i do tego dobrą komunikację miejską? Fajnie to działa w Krk – parkujesz, płacisz za bilet i cała komunikacja za free. Bądź postawić obok parkingu rowery/hulajnogi w cenie biletu parkingowego.

  Odpowiedz
  • 17 października 2022 o 11:16
   Permalink

   RACJA!! Rowery w Ropczycach to byłoby coś spoko! Hulajnogi w końcu też!

   Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 22:14
  Permalink

  jest betonowy chodnik na prawie cztery metry szerokości, powstanie w tym 2 metrowy parking dla aut i wystarczy jeszcze 1,8 szer na chodnik. Dość rozumne nowe rozwiązania ale jak widać nie dla wszystkich

  Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 20:21
  Permalink

  wy nie piszcie o miejscach parkingowych tylko czy mają zamiar węgiel sprowadzac

  Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 15:18
  Permalink

  Płatne parkingi w pobliżu szkół średniach, nie ma gdzie zaparkować jadąc do powiatu bo wszystko obstawia młodzież starymi gruchotami. Jeden płatny parking to każdy będzie miał miejsce.

  Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 15:17
  Permalink

  Strefa płatnego parkowania w Ropczycach! Parking naprzeciwko ARiMR powinien być ogrodzony, szlabany i kasy parkingowe, rozliczany co do złotówki. Tak samo parking obok urzedu miejskiego i w wielu innych miejscach. Wszystkie miasta zarabiają na parkowaniu tylko Ropczyce nie potrafią!!!!!!!!! 2 zł za pierwszą i 4 zł za drugą godzinę to nikt nie zbankrutuje. Parkomaty, szlabany i finał!

  Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 12:03
  Permalink

  Pryiorytet Ropczyc to właśnie zawalone samochodami centrum i okoliczne ulice. plus zabetonowanie każdego metra. Po co zieleń? Gdzie ścieżki rowerowe ? Gdzie warunki do spacerów – Brak !!! Jadąć rowerem warto mieć ubezpieczenie na życie bo nie masz wyboru.
  Obecnie wypycha się auta z centrum miast a tu jest odwrotnie.
  Betonoza postępuje. Tylko parkingi i parkingi. Co z rowerzystami i pieszymi?
  Róbmy więc więce parkingów – najwięcej ile się da . Parkujmy wszędzie – gdzie się da a wtedy miasto zbuduje kolejne parkingi . Ropczyce zapraszają zmotoryzowanych do centrum, a z tego co widac reszta (piesi , spacerujący, rowerzyści ci duzi i mali – precz) taka jest obecna tendencja.
  Prosze więc zgłaszać propozycje do kolejnych miejsc na parkingi
  Moja pierwsza to np – Szwajcaria ropczycka – kolejne conajmniej 20 miejsc parkingowych

  Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 09:58
  Permalink

  Kościół trzeba zlikwidować i te rezydencje za… Będzie ogromny parking a kościólek spokojnie wystarczy i proboszcz nie będzie jęczał że nie ma ogrzewanie i remonty…

  Odpowiedz
  • 13 października 2022 o 20:24
   Permalink

   kto ci każe dawać na ogrzewanie nie chodzi do kościoła nie będziesz słuchał proboszcza co do Kościoła to tylko potrzeba przestrzegać 10 przykazań to ziemia była by rajem bo inaczej to czeba kupić czołg i kałach i innych mieć w du…. w tedy jak Putin być bogiem i nie liczyć się z nikim

   Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 06:05
  Permalink

  Koło jubilatki można zrobić parking dużo miejsca niewykorzystanego tam jest , drugi koło przychodni dolny parking można powiększyć w stronę kościółka poco tam te zarośla.

  Odpowiedz
  • 13 października 2022 o 12:10
   Permalink

   Tak i można też zaproponować właścicielom sklepów aby w swoich witrynach zbudowali takie okienka jak w MC Donalds MC Drive aby kierowcy robili zakupy nie wysiadając z samochodu
   Oczywiscie parkingi też muszą być bezpłatne aby zachęcić cały powiat do parkowania w centrum Ropczyc

   Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 04:07
  Permalink

  Zlikwidować całkiem chodniki – będzie więcej miejsc parkingowych. Można też wyburzyć bloki, sklepy i zrobić jeden wielki parking. A może zamiast jechać do pracy samochodem 500m to jeden z drugim przeszedł by się spacerkiem dla zdrowia i urody?

  Odpowiedz
  • 13 października 2022 o 12:11
   Permalink

   Tak zlikwidować i nakazać zakaz spacerów i jazdy na rowerach 🙂 Wprowadzić też dopłaty za parkowanie zamiast opłat parkingowych – Takie parkowanie plus 🙂

   Odpowiedz
 • 13 października 2022 o 00:08
  Permalink

  Parkingi piętrowe najlepsze rozwiązanie dla Ropczyc. Proszę popatrzeć jak funkcjonują na osiedlach, np w Rzeszowie.

  Odpowiedz
  • 14 października 2022 o 13:10
   Permalink

   gdzie w Rzeszowie masz piętrowe parkingi????

   Odpowiedz
 • 12 października 2022 o 20:51
  Permalink

  Ropczyce są zajeżdżane samochodami cały czas. Może radni pomyśleliby o tym jak trochę wyprowadzić samochody z miasta, a nie tylko każdy skrawek gruntu, chodnik, trawnik zamienić w parking. Buduje się w centrum miasta market co jeszcze pogorszy i tak zła sytuację z parkowaniem. Może by ktoś z włodarzy pomyślał o mieszkańcach bloków seniorach,matkach z dziećmi którzy chcieliby mieć jakieś zaciszny ,zielony, obsadzony drzewami kącik do odpoczynku. A nie tylko parkingi, parkingi i jeszcze raz parkingi.

  Odpowiedz
 • 12 października 2022 o 18:58
  Permalink

  A może by tak naprawić przełomy przy studzienkach przy rondzie i dalej, oraz przekop przy przejściu.

  Odpowiedz
  • 13 października 2022 o 07:08
   Permalink

   zwłaszcza pod warzywniakiem płatny, bo tam jest dramat żeby stanąć i iść do warzywniaka. Przynajmniej 20 najblizszych miejsc powinno być tylko do warzywnego.

   Odpowiedz
  • 13 października 2022 o 12:12
   Permalink

   Nie no ważniejsze są parkingi przecież

   Odpowiedz
  • 13 października 2022 o 20:21
   Permalink

   wy nie piszcie o miejscach parkingowych tylko czy mają zamiar węgiel sprowadzac

   Odpowiedz
 • 12 października 2022 o 18:27
  Permalink

  Może się radni pochwalą jak to bawili się ostatnio jak szlachta w gospodzie jak nie lepiej.

  Odpowiedz
 • 12 października 2022 o 18:25
  Permalink

  no tak wcinanie zieleni obok bloków super sprawa żeby kolejne 3 samochody się zmieściły a mieszkańcy niech się pier…olą taka to inicjatywa władz

  Odpowiedz
  • 13 października 2022 o 12:14
   Permalink

   No właśnie – niestety.
   Jest jeszcze troche drzew na kilka aut więc śmiało włądza wykorzysta

   Odpowiedz
 • 12 października 2022 o 16:46
  Permalink

  Dobre i to aczkolwiek w stolicy powiatu potrzebnych jest o wiele więcej miejsc parkingowych i całą strefa płatnego parkowania, a nie tylko płatny parking w rynku zawsze załadowany autami

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *