Orech promocje

Był pijany i poszukiwany, a prowadził mimo sądowych zakazów

Zdecydowana postawa świadków przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował fiatem, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Teraz o dalszym losie 34-latka zadecyduje sąd.

We wtorek około godz. 20, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący fiatem jadący obwodnicą Ropczyc, może być nietrzeźwy. Opisany przez świadków pojazd, funkcjonariusze zauważyli zaparkowany na ul. Południowej w Ropczycach. Obok niego znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Policjanci ustalili, że kierującym pojazdem był jeden z nich, 34-letni mieszkaniec Dębicy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez Sad Rejonowy w Dębicy, do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe kilka tygodni. 34-latek usłyszał również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu do kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło materiału KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *