Orzech promocje

Jak zachować młodość na dłużej? Połącz suplementację z kosmetykami

Powinniśmy dbać o nasze ciała kompleksowo. Warto połączyć odpowiednią dietę z ruchem, suplementacją oraz pielęgnacją. Tylko w takiej sytuacji możemy naprawdę korzystnie wpłynąć na nasze organizmy. To jedynie z pozoru wydaje się być trudnym zadaniem. Gdy do naszych żyć wprowadzimy dobre nawyki, zauważymy, że szybko wejdą nam w krew, a korzyści, które przynoszą są fenomenalne!

Upływający czas odciska swoje piętno na każdym ciele. To normalne, że skóra traci jędrność, narządy wewnętrzne zaczynają inaczej pracować, nawet pojawiający się ból w stawach może być oznaką starzenia się. Możemy jednak przeciwdziałać tym procesom. Warto dbać o ciało od wewnątrz, jak i od zewnątrz, stosując odpowiednie preparaty. Najlepiej te, zawierające kolagen. To białko, produkowane przez nasz organizm. Przez pierwszych 25 lat życia jego poziom jest wysoki. Z czasem jednak jego ilość maleje, co widoczne jest choćby w kondycji skóry. Możemy jednak je suplementować.

Suplementy diety 

Rybi kolagen dostępny jest w postaci suplementów diety. Możemy przyjmować tabletki lub sięgnąć po saszetki z proszkiem, dzięki któremu samodzielnie stworzymy dobroczynny koktajl, mieszając go z wodą lub np. sokiem. Będzie on działać od wewnątrz na nasze ciało. Bardzo ważne jest to, aby był to kolagen pozyskiwany ze skór ryb morskich. Jest on świetnie przyswajany przez ludzki organizm. Łatwo przedostaje się do krwioobiegu przez ściany jelita. 

Kolagen wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Usprawni pracę narządów, chroniąc je, ale wpłynie też od wewnątrz na naszą skórę. Odżywi ją, nawilży, spowolni procesu starzenia i to bez wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Dobrej jakości suplement diety wpłynie również na kondycję naszych stawów i zwiększy ilość mazi stawowej, które odpowiada za sprawne poruszanie kończynami. Gdy jest jej mało, możemy odczuwać ból w stawach. Chrząstka bowiem ociera o chrząstkę. Jeśli zaniedbamy problem, może skończyć się operacją! 

Kosmetyki 

Możemy na nasze ciało działać też od zewnątrz. Rybi kolagen jest zawarty teraz także w kosmetykach. Sięgajmy po kremy na dzień i na noc do twarzy. Sprawią one, że skóra stanie się lepiej nawilżona, napięta, bardziej elastyczna, a niewielkie zmarszczki ulegną spłyceniu. Pamiętajmy też o złuszczaniu. Tu również możemy sięgnąć po kosmetyki z kolagenem. Usuwanie martwego naskórka pomaga w ujędrnianiu i odżywianiu naszej skóry. Stosujemy również balsamy do ciała, zawierające ten ważny składnik tkanki łącznej, szczególnie po wykonaniu wspomnianego wcześniej peelingu.

Pamiętajmy jednak, że kosmetyki nie będą działać tak, jakbyśmy tego chcieli, jeśli nie będziemy używać ich regularnie. Systematyczność to podstawa w osiąganiu jak najlepszych efektów. Niech więc stosowanie kremów na dzień i na noc stanie się naszym rytuałem po przebudzeniu i przed położeniem się do łóżka. W tej sytuacji szybko zauważymy pierwsze zmiany. Skóra stanie się bardziej miękka, gładsza, lepiej napięta, a my będziemy wyglądać młodo i promiennie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *