Orzech promocje

Policja apeluje ,,Zachowajmy ostrożność – na drogach jest ślisko”

Występujące opady powodują coraz trudniejsze warunki na drogach. Kłopoty w poruszaniu się mają zarówno kierowcy jak i piesi. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze, a pieszych o właściwe korzystanie z dróg.

Padający śnieg i deszcz sprawił, że na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego jest ślisko. Taka sytuacja może doprowadzić do wielu niebezpiecznych zdarzeń, dlatego też apelujemy o zachowanie ostrożności i dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Wyruszając w drogę, miejmy na uwadze, że oblodzona nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania, dlatego zwiększymy odstęp od poprzedzającego nas pojazdu, aby w każdej chwili móc bezpiecznie się zatrzymać. Zachowajmy równie ostrożność dojeżdżając do skrzyżowań i odpowiednio wcześniej zwolnijmy.

Do pieszych apelujemy, aby wchodząc na przejście, nie robili tego gwałtownie i brali pod uwagę wydłużoną drogę hamowania pojazdów. Prosimy także, aby nie przechodzić przez ulicę w miejscach niedozwolonych i zawsze upewnić się, czy możemy to zrobić w sposób bezpieczny.

Nie zapominajmy również, aby wyjeżdżając w drogę, właściwie przygotować do podroży pojazd. Oprócz utrzymywania w czystości szyb uzupełnijmy płyn w zbiornikach spryskiwaczy, oczyśćmy także nasze auta ze śniegu, a w szczególności klosze świateł i lusterka.

źródło materiału KPP w Ropczycach, zdjęcie przykładowe Pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x