Orech promocje

Dwa samochody zostały uszkodzone przez spadające pokrywy śnieżne z dachu budynku oraz cysterny

Dwa pojazdy zostały uszkodzone przez spadający śnieg. Na jeden z nich spadł z dachu budynku, na drugi natomiast z cysterny ciągniętej przez samochód ciężarowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do dwóch niebezpiecznych sytuacji doszło wczoraj na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Przed godz. 13, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w Sędziszowie Małopolskim, spadający z dachu budynku śnieg uszkodził opla. Jak ustalili funkcjonariusze, wprost na zaparkowane auto spadła duża ilość śniegu. To spowodowało, że w pojeździe została uszkodzona pokrywa silnika oraz szyba. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Do kolejnego zdarzenia doszło chwilę później. Tym razem zgłaszający poinformował, że na jego samochód spadł śnieg z cysterny ciągniętej przez samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło na autostradzie A4, w miejścowości Ostrów. Na szczęście kierującemu nic się nie stało, nieświadomy sprawca zdarzenia odjechał. Został on zatrzymany do kontroli drogowej w Tarnowie. Kierującym okazał się obywatel Ukrainy. Mężczyzna został ukarany mandatem i zobligowany do oczyszczenia pojazdu przed dalszą podróżą.

Policjanci przypominają! Okres zimowy to czas, kiedy jesteśmy szczególnie zobowiązani do właściwego przygotowania pojazdu do podróży. Kierujący, zanim wyruszą w drogę, musi odpowiednio zadbać o samochód. Nie wystarczy zeskrobanie lodu z szyb i lusterek w taki sposób, aby rozpocząć jazdę, ale trzeba to zrobić z dużą starannością, tak abyśmy mogli obserwować to, co się dzieje na drodze. Ponadto śnieg i lód musi być usunięty z całego pojazdu. Pamiętajmy również, że właściciele budynków i posesji mają obowiązek zadbać o to, aby z dachu budynku nie zsuwał się śnieg oraz by nie spadałby sople lodu.

źródło tekstu KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Jeden komentarz na temat “Dwa samochody zostały uszkodzone przez spadające pokrywy śnieżne z dachu budynku oraz cysterny

  • 14 grudnia 2022 o 12:46
    Permalink

    A ja się pytam czemu chodniki w Ropczycach od szkoły nr 1 na ul Wyspiańskiego nie są odśnieżone?? Dzieci mają iść w zaspach po tylek?? Czy tym powinni się zająć właściciele posesji przy chodniku?? Bo od szkoły w str ulicy Witosa i Południowej jest tragedia. Nie dość że trzeba iść po drodze, lodzie to jeszcze auta się zakopują albo ślizgają.. Więc nie dużo by kto w dziecko uderzył. Już nie mówiąc o innych miejscach. Kto za to odpowiada?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *