Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Orszaki Trzech Króli w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim: radosne świętowanie w Sędziszowie Małopolskim i Wielopolu Skrzyńskim

Orszaki Trzech Króli to coroczne wydarzenie, które odbywa się w wielu miastach i wsiach Polski. W tym roku, mieszkańcy Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego mieli okazję wziąć udział w dwóch orszakach zorganizowanych w miejscowościach Sędziszów Małopolski i Wielopole Skrzyńskie.

Orszak Trzech Króli to rekonstrukcja starożytnej procesji, w której uczestnicy przebierają się za postacie z opowieści biblijnych i udają się w drogę do Betlejem, aby pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi. Orszaki są organizowane z okazji święta Objawienia Pańskiego, znanego również jako święto Trzech Króli.

W tym roku, orszaki w Sędziszowie Małopolskim i Wielopolu Skrzyńskim przyciągnęły tłumy mieszkańców. Udział w nich wzięli zarówno dorośli, jak i dzieci, które przebierały się za anioły, pasterzy czy też Trzech Króli. Orszaki rozpoczynały się Mszą świętą, po której uczestnicy przemaszerowali ulicami niosąc symboliczne dary dla Jezusa.

Orszaki Trzech Króli to nie tylko okazja do uczczenia ważnego święta religijnego, ale również do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół oraz do integracji ze społecznością lokalną. Warto więc brać udział w takich wydarzeniach i cieszyć się radością i atmosferą świąt Bożego Narodzenia, które trwają jeszcze przez kilka tygodni po święcie Trzech Króli.

Źródło zdjęć: Telewizja Sędziszów Małopolski

Źródło zdjęć: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *