Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Otwarcie wystawy prac młodej artystki -uczennicy ropczyckiej szkoły

We wtorek 31 stycznia 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyło się spotkanie otwierające wystawę prac plastycznych Zuzanny Wojnarowskiej, uczennicy Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.

Autorce prac zostały wręczone kwiaty wraz z gratulacjami, publiczność miała możliwość interpretacji prac poprzez aplikację mobilną. Po oficjalnym otwarciu ekspozycji uczestnicy spotkania oglądali wystawę „Gwiazdy nocą” i częstowali się słodkościami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli kierunku technik żywienia w ZSA-T w Ropczycach. Bezpłatne obejrzenie Wystawy będzie możliwe do 30 kwietnia 2023 – zachęcamy do wybrania się d0 PCEK w Ropczycach.

Kilka zdań o wystawie i artystce ze strony PCEK w Ropczycach.

„Gwiazdy nocą” to tytuł wystawy, na którą składa się w sumie dwadzieścia cztery prace powstałe w latach 2020-2022. Są to rysunki i obrazy, w większości portrety artystów – muzyków i aktorów. Część prac przedstawia ciekawą grę różnych odmian bieli i czerni, ale do tych tworzonych w ostatnim roku „przebojem” wkroczyły kolory. Prace, które mają charakter odtwórczy, prezentują coraz doskonalszy warsztat młodej (19-letniej obecnie) Autorki. Część prac to oryginalne pomysły Zuzanny Wojnarowskiej. I właśnie te prace szczególnie przykuwają uwagę, intrygują i prowokują do ich interpretowania.
Autorka prac, Zuzanna Wojnarowska uczy się sztuki tworzenia rysunku i obrazu samodzielnie metodą prób i błędów od 10 roku życia. Obecnie pracuje z użyciem następujących narzędzi plastycznych: ołówek, ołówek węglowy, marker, długopis, korektor – na papierze, farby akrylowe, sznurek, długopis, marker – na tablicy malarskiej i podobraziu (płótno). Aktualnie jest uczennicą Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. To właśnie tam dostrzeżono jej talent i pasję. Wystawą „Gwiazdy nocą” prezentowaną w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach debiutuje jako artystka.

Jeden komentarz na temat “Otwarcie wystawy prac młodej artystki -uczennicy ropczyckiej szkoły

 • 2 lutego 2023 o 14:01
  Permalink

  “Część prac przedstawia ciekawą grę różnych odmian bieli i czerni, ale do tych tworzonych w ostatnim roku „przebojem” wkroczyły kolory.”
  I właśnie tych kolorów życzę z całego serca nie tylko w pracach ale i w życiu.
  SUPER! GRATULUJĘ!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *