Orech promocje

Stanowcze NIE dla budowy ukraińskiego muzeum – “NIE DLA ZŁOMU”, “POLAK W POLSCE = GOSPODARZ”

Dzisiaj członkowie Polskiego Stowarzyszenia Wolne Podkarpacie zorganizowali konferencję prasową przed ratuszem w Sędziszowie Małopolskim, aby wyrazić stanowcze sprzeciwienie się budowie Muzeum Zwycięstwa nad Despotyzmem w tym mieście.

Projekt, który ma być pomysłem Fundacji Polsko-Ukraińskiej, spotkał się z jednogłośnym odrzuceniem ze strony uczestników konferencji, którzy wyrazili swoje niezadowolenie poprzez różne transparenty z hasłami, takimi jak “Polak w Polsce=gospodarz”, “Nie dla złomu” czy “Nie dla ignorowania głosu mieszkańców”. O pomyśle utworzenia muzeum pisaliśmy TUTAJ.

Karolina Pikuła, przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia Wolne Podkarpacie, podkreśliła, że sprzeciwiają się temu projektowi nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale także mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego i Polacy w ogóle. Zwróciła również uwagę na to, że budowa muzeum narusza poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a Fundacja Polsko-Ukraińska, która jest pomysłodawcą projektu, nie przestrzega norm społecznych i obraża Polaków.

Podczas konferencji władzom gminy zostały przekazane pytania na piśmie, na które oczekuje się odpowiedzi. Członkowie stowarzyszenia potępili postawę Mykhaila Strelnikova, prezesa Polsko-Ukraińskiej Fundacji, który według nich obraża Polaków.

źródło: Telewizja Sędziszów Młp.

26 komentarzy na temat “Stanowcze NIE dla budowy ukraińskiego muzeum – “NIE DLA ZŁOMU”, “POLAK W POLSCE = GOSPODARZ”

 • 14 kwietnia 2023 o 10:02
  Permalink

  wyjechali na swieta do domu
  plakac czy smiac sie

  Odpowiedz
 • 31 marca 2023 o 21:04
  Permalink

  To nic innego jak próba wciągnięcia nas konflikt, na razie polityczny, potem nie wiadomo kto i w co nas chce wplątać. Wystarczy poczytać jakie akcje robili u nas Niemcy przed wojną.
  Burmistrza już zapomniał kto go wybrał, że on ma tylko służyć mieszkańcom?
  Jak taki dobrodziej, to niech popracuje jako dziadek klozetowy, albo w PCK niech ludziom pomaga, to się może opamięta trochę jak będzie musiał żyć za minimalną kilka lat.
  Ludziom którym można pomóc nie brakuje a oni sobie pomniki i muzea będą obcym narodom stawiać.
  Niech służbę zdrowia zrobią znowu darmową, przywrócą komunikację publiczną którą wyprzedali i zabili! Państwo w tych dziedzinach nie ma zarabiać tylko pomagać bo my za to płacimy!

  Odpowiedz
 • 30 marca 2023 o 18:50
  Permalink

  co ma do polityki międzynarodowej postawienie złomu na bagnach pod rzeką, rozliczając wszystkich sąsiadów za krzywdy powinniśmy toczyć wojny ze wszystkimi, z Niemacami- wiadomo, z Rosją- wiadomo, z Czechami i Słowacją, za Zaolzie, z Litwą za krzywdy sprzed Uni Brzeskiej, ze Szwecją – za wojny i oblężenie Częstochowy, z Białorusią- wiadomo, z Węgrami i Rumunią- za Rakoczego, z Norwegią i Danią za złych wikingów któzy nas najeżdzali, w sumie z Bali moglibyśmy żyć w pokoju, szkoda tylko że jeździmy do Niemiec do pracy, Ukraińcy walczą z Rosją i dobrze bo my byśmy to musieli robić albo już chyba byłoby po ptakach

  Odpowiedz
  • 31 marca 2023 o 07:51
   Permalink

   Zapomniałeś o Bałtyku… A tak poważnie to anonimie masz problem z definiowaniem faktów.Słuszny protest przeciwko ukraińskiej prowokacji ma na celu bezpieczeństwo mieszkańców Sędziszowa i okolic.
   Przypominam tylko nieszczęsny granatnik w którym miała być butelka wódki,a znalazł się pocisk.Dobrze ,że nikt nie zginął.Kto wie co będzie znajdowało się w złomie ściągniętym z Ukrainy,a ponadto nie wolno nam drażnić Rosji takimi ekspozycjami.To nie NASZ WOJNA!Dla porządku na Ukrainie wojna trwa od 2014 roku a od 2022 mamy jej kolejną fazę.Należy przypomnieć ,że w okresie między tymi datami to Ukraińcy ostrzeliwali Donbas ,gdzie też ginęli cywile,dzieci.O tych faktach cicho w naszych mediach tak jak o historii Polaków na Wołyniu.

   Odpowiedz
  • 31 marca 2023 o 14:40
   Permalink

   A czy ktos niemieckim nazistom stawia pomniki i muzea. Pomyśl trochę zanim napiszesz.

   Odpowiedz
  • 31 marca 2023 o 14:43
   Permalink

   Nie dla ukraińskiego muzeum w Polsce! Nazistowskim Niemcom nikt pomników i muzeów nie stawia! Bandera jest bohaterem na Ukrainie a tak na prawdę jest
   nazistowskim mordercą!

   Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2023 o 00:21
   Permalink

   Niestety Twoja wiedza geopolityczna jest bardzo mizerna, jeżeli twierdzisz, że Ukraińcy walczą za nas z Rosją…Co do złomu. Kto kocha ten kraj, nie pozwoli na robienie z niego śmietniska, ani złomowiska. Poczytaj, posłuchaj prawdziwie niezależnych mediów, a nie ścieku, to być może wypracujesz swoje niezależne zdanie. Powielasz ,,jedynie słuszne poglądy”, aż przykro czytać.

   Odpowiedz
 • 30 marca 2023 o 18:14
  Permalink

  Polacy chcą żyć w pokoju ze wszystkimi. To nie jest nasza wojna, więc dlaczego na siłę próbuje się nas w nią wciągać? Nie jesteśmy w stanie wojny z Rosją i nie chcemy być. Z tego co się orientuję, to konflikt trwa nadal, więc jakie muzeum zwycięstwa? Niech się skończy wojna, a potem zwycięzca niech buduje sobie muzeum zwycięstwa u siebie, nie u nas, my mamy swoje muzea i swoje zwycięstwa. To co robią rządzący w Polsce przechodzi ludzkie pojęcie i jest wbrew Polakom i ich woli. Pomoc tak, ale nie za cenę zubożenia i rozbrojenia Polski. Na żadne takie inwestycje, jak to muzeum nie ma przyzwolenia Polaków!

  Odpowiedz
  • 30 marca 2023 o 20:34
   Permalink

   Niech sobie budują na Ukrainie, nam złom nie jest potrzebny. A może to nie jest już Polska, a my o tym nie wiemy.

   Odpowiedz
 • 27 marca 2023 o 23:35
  Permalink

  ciekawe skad maja tutaj działke ile i kto na tym chce zarobic

  Odpowiedz
 • 26 marca 2023 o 21:00
  Permalink

  Każda wojna jest ogromną tragedią dla wielu ludzi. Ukraina została najechana, a kraj jest niszczony, ludzie mordowani. Polska bez wahania pomaga od samego początku, dźwigając na swoich barkach tragedie wielu ludzi którzy się tu schronili. Pomaga humanitarnie, zaopatrzeniowo i wojskowo. Pod tym względem Polacy zachowali się wzorowo i osobiście jestem z tego dumna. Jednak. Nie podoba mi się, że ktoś próbóje wciągnąć nas w gierki przeciwko Moskwie w ramach “pamięci”. Rosja momentalnie zareaguje jak byk na czerwoną płachtę. Propaganda dopiero wtedy będzie robić z nas kolejnych wrogów nr 1, co za skutkuje eskalacją, a w najgorszym wypadku atakiem. Jestem przeciwna budowie takiego obiektu. To czysta prowokacja by wciągnąć kolejny kraj w otwartą wojnę. W Rzeszowie jest muzeum militarne 23 km stąd, nie potrzebne nam kolejne. Każdy sojusznik Ukrainy, który pomaga, a nie bierze wojskowego udziału w wojnie nie powinien narażać się, bo wtedy 3 wojna światowa gotowa

  Odpowiedz
 • 26 marca 2023 o 11:33
  Permalink

  To nie nasza wojna ! Precz z Banderowskimi pomiotami !

  Odpowiedz
 • 26 marca 2023 o 11:09
  Permalink

  Brońce Polskości i nie dajcie się zbałamucić zdrajcom Narodu Polskiego !!! Polska to Polska, to nie nasza wojna!!! Do dziś nie maja odwagi przyznać się do zbrodni Wołyńskiej !!! Pomysłodawca na szubienicę !!!

  Odpowiedz
 • 25 marca 2023 o 22:13
  Permalink

  Nie wiem
  Nie znam się

  Ale trochę pokory w podejmowaniu odpowiednich decyzji

  Amen

  Odpowiedz
  • 29 marca 2023 o 21:10
   Permalink

   jestem z lubelszczyzny, jestem przerażona ponoszeniem się ukraincow w naszym kraju, aż strach pomyśleć co będzie dalej, skoro w rok po przyjeździe do pilski jako uchodźcy maja tupet w związku z czymś takim!!! Ukraince budujcie muzea na ukrainuu nie w polsce, my mamy swoją historie i swoje muzea! Proponuje zbudować muzeum rzezi wolynskiej!!!

   Odpowiedz
 • 25 marca 2023 o 15:46
  Permalink

  Stanowcze NIE dla ukranizacji Polski – Nie wolno pozwolić robić z Polski Ukrainy!
  Pomniki takie niech stawiają sobie przy każdym pomniku bandery na Ukrainie a nie w Polsce!
  Ukraińcy w dużej części są mentalnie ludzmi sowieckimi obcy nam kulturowo którzy uczą swoje dzieci
  w szkołach historii w/g wersji sowieckiej i banderowskiej a najwyższy czas aby uczyli się prawdziwej historii europejskiej. Nie możemy tolerować że ukraińcy są czcicielami zbrodniarzy i ludobójców
  oraz kolaborantów hitlerowskich i stawiają im pomniki w każdej wsi i miasteczku na ukrainie a polakom nie pozwolili do tej pory zrobić pomników , mogił i cmentarzy zamordowanym polskim cywilom mieszkającym na Wołyniu i jest to tabu na ukrainie w uczeniu historii młodych ukraińców.
  Ukraińcy przebywający w Polsce którzy uciekli z Ukrainy aby nie walczyć i bronić Ukrainy, w Polsce się panoszą i chcą w Polsce rządzić jak w swoim kraju Ukrainie – Nie wolno dać przyzwolenia a założona fundacja polsko-ukraińska przez prawnika ukraińskiego jest po to aby obejść polskie przepisy w nabywaniu nieruchomości i ziemi. Prawnika ukraińskiego należy odesłać na Ukraine niech walczy o swoją Ukraine bo ma święty swój obowiązek a ja jako Polak za niego walczył nie będę.

  Odpowiedz
 • 25 marca 2023 o 10:09
  Permalink

  my wiemy że Rosja kłamie. We Francji nie wszyscy – tam tezeba to muzeum otworzyć.

  Odpowiedz
 • 25 marca 2023 o 09:35
  Permalink

  Pan Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego po tym jak ujawniło się ,że wiedział o sprawie od maja ubiegłego roku powinien i ukrył ten fakt przed wyborcami powinien bezwzględnie podać się do dymisji.
  Zapomniał,że powinien reprezentować interesy mieszkańców Sędziszowa a nie jakiś cwaniaków z Ukrainy,gdzie to towarzystwo chce nas wplątać w wojnę z Rosją.

  Odpowiedz
 • 25 marca 2023 o 08:22
  Permalink

  Kto mial zarobic to zarobi – dzierżawa ziemi tania nie jest

  Odpowiedz
 • 25 marca 2023 o 01:01
  Permalink

  Każda wojna jest ogromną tragedią dla wielu ludzi. Ukraina została najechana, a kraj jest niszczony, ludzie mordowani. Polska bez wahania pomaga od samego początku, dźwigając na swoich barkach tragedie wielu ludzi którzy się tu schronili. Pomaga humanitarnie, zaopatrzeniowo i wojskowo. Pod tym względem Polacy zachowali się wzorowo i osobiście jestem z tego dumna. Jednak. Nie podoba mi się, że ktoś próbóje wciągnąć nas w gierki przeciwko Moskwie w ramach “pamięci”. Rosja momentalnie zareaguje jak byk na czerwoną płachtę. Propaganda dopiero wtedy będzie robić z nas kolejnych wrogów nr 1, co za skutkuje eskalacją, a w najgorszym wypadku atakiem. Jestem przeciwna budowie takiego obiektu. To czysta prowokacja by wciągnąć kolejny kraj w otwartą wojnę. W Rzeszowie jest muzeum militarne 23 km stąd, nie potrzebne nam kolejne. Każdy sojusznik Ukrainy, który nie bierze udziału w wojnie nie powinien pozwalać na powstanie takiego obiektu

  Odpowiedz
 • 24 marca 2023 o 21:38
  Permalink

  Brawa dla Pani Karoliny, Kochana jestes WIELKA😊

  Odpowiedz
 • 24 marca 2023 o 18:26
  Permalink

  niech buduje u siebie mamy juz ich dosc panosza sie coraz bardziej

  Odpowiedz
 • 24 marca 2023 o 18:04
  Permalink

  W końcu ktoś się za to wziął. Stop z samowolką Ukraińców w Polsce. Nie jesteście u siebie żeby tak się panoszyć. Pomogliśmy wam i powinniście to docenić, a nie kozaczyć z jakimiś muzeami itp. To jest nasz kraj i my tu mamy prawo głosu. Oby więcej osób przejrzało na oczy co mamy dzięki pomocy rządu, co mamy dzięki ich polityce i pamiętało o tym przy najbliższych wyborach wybierając mądrze, a nie tych złodziei i oszustów z PiS i PO.
  Głos Ludu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *