Orzech promocje

Powiat Ropczycko-Sędziszowski otrzymał Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2023″

13 kwietnia w Sali Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyła się Gala Finałowa 12. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. W uroczystości, jak co roku, wzięli udział prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starostowie reprezentujący JST z całej Polski.

Powiat Ropczycko-Sędziszowski uzyskał pozytywną recenzję ekspertów, która zdecydowała o przyznaniu mu Certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji 2023”. Na gali nasz powiat reprezentowali: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – Witold Darłak, Członek Zarządu Powiatu – Andrzej Bączkowski oraz Sekretarz Powiatu – Sabina Wlezień.

Na stronie organizatorów możemy znaleźć informację, że Ideą Programu “Samorządowy Lider Edukacji”, od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi. Do Konkursu Samorządy zgłaszają się samodzielnie. Przesyłając swoje aplikacje konkursowe (w formie specjalnej ankiety), JST prezentują własne działania i osiągnięcia w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej. Następnie aplikacje poddawane są ocenie Kapituły.

Starosta Witold Darłak otrzymał również wyrożnienie nadzwyczajne Mecenas Wiedzy.

Program “Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce. Przyznanie certyfikatu to dla nagrodzonego samorządu powód do dumy i satysfakcji, ale to również promocja gminy, powiatu lub województwa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x