Orzech promocje

Aktywność Fizyczna i Sukcesy: Powiat Ropczycko-Sędziszowski Świętuje Licealiadę

W zdrowym ciele zdrowy duch” – te słowa były hasłem przewodnim spotkania podsumowującego Licealiadę 2023/2024, które odbyło się 14 czerwca w Starostwie Powiatowym w Ropczycach. Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Piotr Kapusta, otworzył wydarzenie, podkreślając znaczenie aktywności fizycznej zarówno dla kondycji, jak i zdrowia psychicznego.

Licealiada to cykl zawodów sportowych dla szkół średnich, które rywalizują w różnych dyscyplinach. Celem tych zawodów jest wyłonienie najlepszej szkoły w powiecie, która będzie reprezentować region na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Impreza jest częścią ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Podczas uroczystości, starosta wraz z wicestarostą Jackiem Rogiem, pogratulowali uczniom, dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego. Szczególne podziękowania skierowano do Powiatowego Organizatora Imprez Sportowych, Roberta Rasia, za jego wkład w rozwój sportu w regionie.

W klasyfikacji generalnej szkół w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim w roku szkolnym 2023/2024 najlepsze wyniki osiągnęły:

  1. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach – 253 punkty
  2. Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Ropczycach – 218 punktów
  3. Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. – 169 punktów
  4. Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach – 56 punktów
  5. Zespół Szkół Technicznych im. prof. K. Olszewskiego w Sędziszowie Młp. – 19 punktów

Wydarzenie to podkreśliło ważność sportu w życiu młodzieży i jego pozytywny wpływ na rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

zdjęcia: SP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x