Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Domy też odchdzą… Studium czasu – zaproszenie na wernisaż

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Roberta Kozdrasia “Domy też odchodzą… Studium czasu”.

Robert Kozdraś sztukę fotografii uprawia niespełna pięćdziesiąt lat. To autor ośmiu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu zbiorowych. Laureat jedenastu konkursów fotograficznych.
Rzeszowianin, który aktywnie uczestniczy w środowisku artystycznym miasta, angażując się społecznie w działalność Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Należał także do Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego i Związku Twórczego – Wrocławskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wernisaż odbędzie się 20 czerwca o godzinie 18.00 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.

„Prezentowane na wystawie fotografie przedstawiają zanikający wygląd wsi sprzed lat na przykładzie jednego opuszczonego gospodarstwa wiejskiego. Jego pozostałości jeszcze nadal przywołują skojarzenia z tym, czym była dla mnie przed laty, w dzieciństwie, „prawdziwa wieś”. Poszczególne elementy, takie jak drewniany płot, składają się na pierwotny wzorzec, archetyp wsi w mojej wyobraźni i w pamięci mojego pokolenia.
Zebrane na ekspozycji fotografie nie stanowią reportażu ani nie mają na celu udokumentowania procesu rozpadu. Moim zamiarem było podzielenie się z publicznością moim subiektywnym spojrzeniem, którym z sentymentem i nostalgią odprowadzam w niebyt przemijającą rzeczywistość, próbując ocalić jej atmosferę w moich fotografiach.
Wychowałem się w mieście, jednak zawsze darzyłem sympatią mieszkańców wsi, jej folklor i krajobraz, dlatego czuję pewien żal i tęsknotę, patrząc na opustoszałe zabudowania i nieuprawiane pola. Z drugiej strony, w pamięci wracają jak echo obrazy pięknych, minionych dni.
Jestem przekonany, że prezentowane fotografie będą dla publiczności spacerem po krainie dobrych wspomnień.
Widzieć więcej to motto, którym kieruję się w mojej pracy, a także przesłanie wystawy.”- Robert Kozdraś

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x