Orzech promocje

Międzynarodowa impreza w Sędziszowie Małopolskim

14 czerwca 2024 roku w Sędziszowie Małopolskim odbył się niezapomniany Dzień Polsko-Francuski, pełen atrakcji, smakołyków i kulturalnych wrażeń. Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono mieszkańców oraz gości, którzy mogli cieszyć się bogactwem polsko-francuskiej kultury.

Festyn rozpoczął się przed sędziszowskim ratuszem od kiermaszu kulinarnego, na którym serwowano wyśmienite potrawy z Polski i Francji. Pyszne specjały przygotowały Panie i Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich z Klęczan, Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich “Szkodnianki”, KGW “Zagorzanki” z Zagorzyc Dolnych, KGW z Cierpisza oraz KGW “Moja Wolica Ługowa”. Smakołyki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zapachy roznosiły się po całym placu.

Dzieci mogły korzystać z licznych zabaw plenerowych organizowanych przez animatorów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również fotobudka 360, umożliwiająca uczestnikom uwiecznienie radosnych chwil spędzonych na festynie.

Oficjalne rozpoczęcie Dnia Polsko-Francuskiego nastąpiło o godzinie 12:00. Konsul Generalny Francji w Krakowie, Cedric Peltier, został serdecznie powitany przez organizatorów i mieszkańców. Wydarzenie uświetnił koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Aleksandry Mac ze Studia Wokalnego Gminnego Centrum Kultury w Trzcianie. Artystyczne występy wzbogaciły tancerki z zespołu Blues działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim pod kierownictwem Pani Edyty Winkowskiej.

Wieczorem uczestnicy zostali zaproszeni do Domu Kultury na recital Edith Piaf w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik-Chałki. Wspaniały występ zakończył ten wyjątkowy dzień, pozostawiając uczestników z niezapomnianymi wspomnieniami.

Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, integrując lokalną społeczność i celebrując bogactwo polsko-francuskiej kultury. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność i wspólne świętowanie!

zdjęcia MGOK Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x