Orzech promocje

Pomimo wypitego wcześniej alkoholu, kierowali pojazdami

Jazda w stanie nietrzeźwości to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Tylko wczoraj policjanci interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

Wczoraj, policjant sędziszowskiego komisariatu, w trakcie wykonywania czynności służbowych w Szkodnej, zauważył pojazd marki Volkswagen. Styl jazdy kierowcy wzbudził zaniepokojenie funkcjonariusza, w związku z czym kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Czujne oko funkcjonariusza nie zawiodło. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Ponadto, okazało się że 48-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kolejny kierowca który zdecydował się na jazdę samochodem, pomimo wcześniej wypitego alkoholu, został zatrzymany do kontroli drogowej dwie godziny później w Gliniku. Kierujący volkswagenem 59-latek w organizmie miał pół promila. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Obydwaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x