Orzech promocje

Stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości

Wysoki mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy – to konsekwencje jakie poniosło dwóch kierujących. W obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Wczoraj przed godz. 9, funkcjonariusz ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w Nawsiu. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na rozpędzonego opla, którego kierujący znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Za kierownicą pędzącego 103 km/h pojazdu, siedział 30-letni mieszkaniec gminy Ropczyce. W związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Kolejny kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość, to 22-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, który w Woli Ocieckiej, w obszarze zabudowanym, jechał hondą z prędkością 102 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Okazało się, że przekroczenia prędkości dopuścił się w warunkach recydywy. W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych i 13 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x