Orzech promocje

,,Trzeźwy poranek” na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego

Ropczyccy policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań “Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano blisko 330 kierowców.

Dzisiaj policjanci przeprowadzili działania “Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.
Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 329 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 1 kierującego badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowca poniesie odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. 1 kierujący odpowie za wykroczenie.

Nietrzeźwy kierowca na drodze, to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x