Orzech promocje

Wystawa fotografii już otwarta – zapraszamy do PCEK w Ropczycach

20 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Roberta Kozdrasia zatytułowanej “Domy też odchodzą… Studium czasu”.

Krótką relację z wydarzenia można zobaczyć na naszym FB – LINK.

,,Prezentowane na wystawie fotografie przedstawiają zanikający wygląd wsi sprzed lat na przykładzie jednego opuszczonego gospodarstwa wiejskiego. Jego pozostałości jeszcze nadal przywołują skojarzenia z tym, czym była dla mnie przed laty, w dzieciństwie, „prawdziwa wieś”. Poszczególne elementy, takie jak drewniany płot, składają się na pierwotny wzorzec, archetyp wsi w mojej wyobraźni i w pamięci mojego pokolenia.
Zebrane na ekspozycji fotografie nie stanowią reportażu ani nie mają na celu udokumentowania procesu rozpadu. Moim zamiarem było podzielenie się z publicznością moim subiektywnym spojrzeniem, którym z sentymentem i nostalgią odprowadzam w niebyt przemijającą rzeczywistość, próbując ocalić jej atmosferę w moich fotografiach.
Wychowałem się w mieście, jednak zawsze darzyłem sympatią mieszkańców wsi, jej folklor i krajobraz, dlatego czuję pewien żal i tęsknotę, patrząc na opustoszałe zabudowania i nieuprawiane pola. Z drugiej strony, w pamięci wracają jak echo obrazy pięknych, minionych dni.
Jestem przekonany, że prezentowane fotografie będą dla publiczności spacerem po krainie dobrych wspomnień. Widzieć więcej to motto, którym kieruję się w mojej pracy, a także przesłanie wystawy.”- Robert Kozdraś

Wystawa będzie dostępna w PCEK do 30 września 2024 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x