Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Chciała sprzedać sukienkę, została oszukana na 23 tysiące

Mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednej z platform sprzedażowych wystawiła suknię ślubną. Szybko znalazła się osoba chętna do zakupu przedmiotu. Rzekoma kupująca tak zmanipulowała kobietę, że ta nieświadoma konsekwencji udostępniła swoje dane potrzebne do logowania na konto bankowe. W efekcie sprzedająca straciła 23 tys. złotych.

Jak bardzo trzeba uważać przy wszelkiego rodzaju transakcjach w sieci przekonała się 35-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kobieta na jednej z platform sprzedażowych, wystawiła do sprzedaży suknię ślubną. Bardzo szybko po udostępnieniu przedmiotu odezwała się do niej „potencjalna” kupująca. Była zainteresowana przedmiotem i bez podawania bliższych parametrów sukni, oznajmiła że ją kupuje.

Oszustka podesłała 35-latce link, w którym miała ona potwierdzić płatność. Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami na stronie, podając swoje dane do logowania w bankowości oraz hasła. Po udostępnieniu danych do logowania, do mieszkanki naszego powiatu zadzwonił konsultant banku, który powiedział że widzi jej transakcje i należy je zablokować. Kobieta przez telefon podała mężczyźnie kolejne dane do bankowości. Po podaniu danych, oszust rozłączył się bez słowa.

W rezultacie, bez wiedzy pokrzywdzonej doszło do przelewu środków w wysokości 23 tysięcy złotych.

Po raz kolejny apelujemy! Podczas wszelkich transakcji w internecie należy zachować szczególną ostrożność! Przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania transakcji internetowych:
  • zachowaj czujność zarówno podczas robienia internetowych zakupów, jak i oferując przedmioty na sprzedaż;
  • nie klikaj w linki, w szczególności przesłane przez nieznane osoby;
  • kilkukrotnie upewnij się, że jesteś na prawdziwej, a nie sfałszowanej stronie internetowej bankowości;
  • loguj się do rachunków bankowych poprzez zaufane aplikacje lub wpisanie nazwy strony internetowej, nigdy poprzez kliknięcie w otrzymany link, który ma przekierować nas na stronę banku;
  • nigdy nie udostępniaj danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową oraz logowania na rachunek bankowy, nie podawaj haseł, pinów, ani kodów dostępu;
  • jeśli nie jesteś czegoś pewny lub coś budzi twoje wątpliwości zrezygnuj z wykonania transakcji.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x