Orzech promocje

Powiat Ropczycko-Sędziszowski zwiększa dostępność e-usług publicznych

Końcem czerwca br. Zarząd Powiatu podpisał umowę o dofinansowanie i jednocześnie rozpoczął realizację projektu pn.: „Zwiększenie dostępności e-usług publicznych poprzez cyfryzację Urzędu Starostwa Powiatowego w Ropczycach”.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr FEPK.01 „Konkurencyjna i Cyfrowa Gospodarka” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Celem projektu jest rozwój e-administracji publicznej poprzez udostępnienie zaawansowanych i funkcjonalnie przyjaznych e-usług. Projekt obejmuje budowę platformy e-usług, w tym takich usług jak e-droga, e-geodezja oraz e-środowisko. Uruchomionych zostanie 16 różnych procesów administracyjnych, które będą miały 4 poziom dojrzałości.

Projekt zakłada również zakup różnego rodzaju sprzętu i oprogramowania, w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, serwerów, tabletów, systemu monitorowania jakości powietrza oraz zasilania awaryjnego w postaci agregatu prądotwórczego.

W ramach projektu planowana jest także digitalizacja istniejących zasobów analogowych. Proces ten obejmuje:

  • Digitalizację zasobów Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej: Digitalizacja archiwalnych zasobów wydziału i ich udostępnienie, które będą wykorzystywane przez zarządców nieruchomości do różnych prac, w tym wystawiania świadectw energetycznych.
  • Digitalizację zasobów Wydziału Geodezji: Digitalizacja dowodów zmian w bazie danych ewidencji gruntów i budynków (akta z lat 1971 – 2010) dla obrębów ewidencyjnych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.
  • Digitalizację zasobów Wydziału Dróg: Pomiar terenowy, skaning mobilny, fotorejestracja, GCP w terenie, klasyfikacja, kolorowa chmura punktów dla 246 km dróg publicznych i wewnętrznych.
  • Digitalizację zasobów Wydziału Ochrony Środowiska: Cyfryzacja zakresów uproszczonych planów urządzania lasu z podłączeniem wersji cyfrowej do korzystania w ramach usługi WMS.

Dodatkowo projekt obejmuje zakup oprogramowania do monitorowania i analizy cyberbezpieczeństwa, opracowanie procedur bezpieczeństwa informacji i przetwarzania danych oraz szkolenia dla urzędników.

Całkowita wartość projektu wynosi 4 300 000,00 zł, z czego planowane dofinansowanie z UE to 3 318 023,67 zł. Realizację projektu zaplanowano na lata 2024-2025. Celem projektu jest rozwój społeczeństwa informacyjnego w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim poprzez dostarczenie mieszkańcom i podmiotom gospodarczym nowoczesnych i bezpiecznych e-usług administracji lokalnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x