Orzech promocje

Trzech kierowców pod wpływem i jeden rowerzysta – akcja policji ,,Trzeźwy kierowca”

Dążąc do wyeliminowania z ruchu drogowego kierujących, którzy wbrew przepisom podejmują decyzję o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających, a także ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem, w ubiegłą sobotę policjanci ropczyckiej drogówki prowadzili działania prewencyjno – kontrolne pn. „TRZEŹWY KIEROWCA”.

Policjanci ropczyckiej drogówki wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś od rana, prowadzili działania pn. “Trzeźwy kierowca”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 262 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U wszystkich 3 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało poniżej 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie wykroczenia. Policjanci zatrzymali także rowerzystę, który kierował rowerem mając blisko 1,7 promila w organizmie. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

Bezpieczna jazda wymaga od kierowców nie tylko sprawności psychicznej, czy fizycznej, ale również umiejętności szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu może ograniczać naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas samych lub innych uczestników ruchu drogowego.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x