Wiadomości

„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”

1 października Policja po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, która zainauguruje akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa od 1 października 2025 r. do końca roku.

Zaczyna się okres jesienno-zimowy, szybciej zapadający zmrok i pogarszające się warunki atmosferyczne ograniczają widoczność na drogach, dlatego noszenie odblasków jest w tym okresie niezwykle istotne!

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Koniecznie przestrzegajmy tego obowiązku!

Nawet niewielki element odblaskowy może uratować pieszemu życie, ponieważ dzięki niemu jest on widoczny z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego.

źródło KPP Ropczye / BRD KGP

FINANSE FACTORY
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x