Wiadomości

Nowy most oddany do użytku

Dobiegła końca realizacja ważnej inwestycji drogowej na terenie powiatu, polegającej na rozbudowie drogi powiatowej nr 1337R na odcinku Sędziszów Małopolski – Bystrzyca – Wielopole Skrzyńskie. 17 grudnia odbył się ficjalny odbiór inwestycji.

Kluczowym elementem zadania była budowa nowego mostu na potoku Dopływ z Budzisza w miejscowości Nawsie, wraz z wykonaniem dojazdów oraz uporządkowaniem otaczającego terenu.

Nowy obiekt zastąpił dotychczasowy przepust, który znajdował się w złym stanie technicznym i nie spełniał już obowiązujących standardów. W jego miejsce powstał nowoczesny most o konstrukcji stalowej z blach falistych, osadzony na palach żelbetowych i wykonany w formie łuku. W ramach inwestycji przeprowadzono również umocnienie brzegów potoku, wykonano nową nawierzchnię jezdni oraz chodnik na obiekcie, co znacząco wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 1 551 861,73 zł. Znaczną część kosztów – 744 904,80 zł – pokryto z dofinansowania pochodzącego z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Pozostała kwota została sfinansowana ze środków własnych powiatu.

zdjęcia Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Pracuj w Safran
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Nawsia
Mieszkaniec Nawsia
5 miesiące temu

Dziękujemy firmie Wolmost za piękne wykonanie inwestycji

1
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x